Nintendo Sanal Gerçekliğe mi Adım Atıyor?

Japon oyun konsolu ve oyun üreticisi Nintendo yatırımcı toplantısında yaptığı bazı açıklamalar ile sanal gerçeklik pazarına gireceğinin sinyalini verdi.

Son zamanlarda istediği verimi alamayan Japon oyun firması Nintendo geçtiğimiz günlerde bir yatırımcı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima 2016 yılının en bomba teknolojisi olan sanal gerçeklik için ilginç bir teknoloji deyimini kullandı ve yaptığı açıklamalar ile bu alana girebileceklerinin sinyalini verdi.

Bunu da Oku : Off-Road VR ilk Multiplayer Sanal Gerçeklik Oyunu!

Financial Times‘ın Başkan Kimishima’nın açıklamasının ardından hazırladığı haberine göre Nintendo uzun olmasa da bir süredir sanal gerçeklik gözlükleri ve sanal gerçeklik teknolojileri üzerinden araştırmalar ve çalışmalar yapıyor. Ancak habere göre firma bir sanal gerçeklik ürünü için kararını tam olarak vermiş değil. İçeride verilmiş bir karar varsa da henüz dışarı sızan bir sanal gerçeklik haberi bulunmuyor.

Nintendo eğer bir sanal gerçeklik duyurusu yaparsa bu firmanın ilk ürünü olmayacak. 1995 yılında Virtual Boy isimli ürünü ile ilk sanal gerçeklik deneyimini yaşayan firma zamanın getirdiği renksiz ekranı, yüksek fiyatı ve sanal gerçekliğin bilinmemesi gibi olumsuzluklar nedeniyle üründen istediğini alamamıştı.

Bu yüzden dersine daha iyi çalışacak olan Nintendo‘dan bu yıl içerisinde oyun odaklı bir sanal gerçeklik gözlüğü görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Bakalım ilerleyen zamanlarda firmadan bu alana yönelik ne gibi açıklamalar gelecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.