Apple’ın Sanal Gerçeklik için Yüzlerce Kişilik Ekibi Var!

Gelen iddialara göre Apple hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik teknolojileri için kendi bünyesinde yüzlerce kişiden oluşan bir ekip kurmuş durumda. 

Ocak ayının ortalarından itibaren teknoloji devi Apple’ın sanal gerçeklik teknolojisine adım attığını ve bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığını konuşuyoruz. Apple CEO’su Tim Cook‘ta geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada durumu yalanlamadı aksine Apple’ın sanal gerçeklik üzerinde çalıştığını doğrular nitelikte açıklamalar yaptı.

Bunu da Oku : Tim Cook’tan Apple VR Yorumu!

Financial Times ise Tim Cook’un yaptığı bu açıklamaya dayanarak ve elde ettiği bilgiler doğrultusunda Apple’ın hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik teknolojiler için yüzlerce kişiden oluşan bir ekip kurduğunu iddia etti. Financial Times’a göre bu ekibin üyeleri arasında Apple’ın yapmış olduğu Flyby Media, PrimeSense, Metaio ve Faceshift gibi sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine çalışan şirketlerin satın almalardan gelen çalışanlar ve Microsoft HoloLens ekibinden ve Lytro kamera şirketinden transfer ettiği mühendisler yer alıyor.

Financial Times‘ın bu konu hakkındaki son iddiası ise Apple’ın bu ekiple beraber hem sanal gerçeklik gözlüğü hem de artırılmış gerçeklik başlığı prototipleri ürettiği yönünde. Apple’ın bu alanda çok yoğun ve çok hızlı bir şekilde çalıştığını belirten Financial Times bu yıl içerisinde Apple‘dan bu ürünleri görücüye çıkarmasını bekliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.