Lenovo Çift Ekranlı Akıllı Saati Magic View’ü Tanıttı!

Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo, Lenovo Tech World ismi ile yapmış olduğu bir etkinlikte iki ekrana sahip yeni bir akıllı saat tanıttı. İşte, Lenovo Magic View isimli akıllı saatin detayları. 

Bilgisayar üreticileri arasında lider konumunda bulunan Çinli Lenovo şirketi son zamanlarda mobil dünya ve giyilebilir teknoloji ürünleri ile yakından ilgilenen bir şirket haline geldi. Şık ve güçlü akıllı telefonları ile dikkat çekmeye başlayan Lenovo şimdi de geliştirmiş olduğu çift ekranlı yeni akıllı saati ile dikkat çekmek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde geleceğe yönelik ürünlerini Lenovo Tech World isimli etkinliğinde ortaya çıkaran Lenovo, giyilebilir teknoloji ürünleri arasında da akıllı saatler için yeni bir konsept akıllı saat tanıttı. Lenovo Magic View ismi ile tanıtılan bu akıllı saatin en büyük özelliği ikinci bir ekranının olması. Bu ekranın özelliği ise Lenovo’nun geliştirmiş olduğu Virtual Interactive Display yani Sanal Etkileşimli Görüntü teknolojisi ile fotoğraf ya da videoları normal ekrana göre 20 kat daha büyük görüntülenebiliyor olması.

Lenovo’nun akıllı saatin kayışına yerleştirdiği bu ikinci ekran ile amacı akıllı saatlerin küçük ekranları ile ortaya çıkan görüntüleme problemini ortadan kaldırmak. Sadece fotoğraf ve video içeriklerinin görüntülenebileceği bu ekranda 20 kat büyük görüntü görebilmek için çok yakından bakmak gerekiyor.

Dünyanın ilk çift ekranlı akıllı saati olarak lanse edilecek Lenovo Magic View henüz geliştirilme aşamasında olsa da 2016 yılı içerisinde resmi bir şekilde tüm dünyaya tanıtılacak. Yukarıdaki videodan da Lenovo Magic View’ün ikinci ekranının nasıl çalıştığına dair bir bilgi edinebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.