Apple Watch ile Uğraşan Sürücü Ceza Yedi!

Trafikte telefon kullanmak yasak peki ya akıllı saat kullanmanın bir cezası var mı? Kanada’da yaşayan bir sürücü trafikte Apple Watch ile uğraştığı için 120 dolar ceza yedi.

Yasalar çerçevesinde trafikte telefon kullanmak dünyanın dört bir yanında yasak ve aksi takdirde para cezası uygulanmakta. Peki ya hayatımıza hızlı bir şekilde giren akıllı saatlerde trafikte bir sorun teşkil edip ceza yemeye sebep olabilir mi? Evet Kanada’da bir sebep.

Kanada’da yaşayan Jeffrey Macesin isimli bir sürücü trafikte Apple Watch ile uğraştığı için tam 120 dolarlık bir ceza yedi. Cezanın ardından yerel bir haber sitesine konuşan Macesin, trafikteyken Apple Watch ile sadece radyodaki müziği değiştirdiğini belirtirken polislerin bu durumu bir yasak olarak gördüğünü ve cezayı verdiğini belirtti.

Bu olayın ardından Kanada’da ortaya çıkan kanunda ise sürücülerin trafikteyken telefon özelliği taşıyan taşınabilir aygıtları kullanması yasaktır ibaresi akıllı saatlerin trafikteki akıbetlerini etkileyecek gibi. Çünkü birçok akıllı saat telefon özelliği taşıyıp telefondan da fazla özelliklere sahip. Ancak bu kanun henüz dünya genelinde uygulanıyor değil. Bakalım ilerleyen zamanlarda akıllı saatler için başka ne tür ilginç olaylar ile karşılaşacağız.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.