Blocks Akıllı Saat Satışa Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz sene bir Intel etkinliği sayesinde ortaya çıkan modüler akıllı saat Blocks, üretime geçmek ve satışa çıkmak için Kickstarter’da fonlamaya başlayacak.

Teknoloji devi Intel’in geçtiğimiz sene düzenlemiş olduğu giyilebilir teknoloji etkinliğinde finale kalmayı başaran ve tüm dikkatleri üstüne çeken Blocks, şimdi arkasına Qualcomm ve Google‘ın desteğini alıp bir akıllı saat satışına hazırlanıyor.

Bunu da Oku: Intel Giyilebilir Teknoloji Finalistleri Belli Oldu!

Google’ın Project Ara isimli akıllı telefon projesi gibi tamamı ile güncellenebilir ve değiştirilebilir bir yapısı olan Blocks akıllı saat, çekirdek mekanizmada bulunan özellikler dışında her türlü özelliği yeni bir birim ile kabul edebiliyor. Örneğin Blocks akıllı saatin kendisinde bir GPS bağlantısı, ek batarya  ya da ek depolama alanı yok ancak kullanıcılar bunu daha sonradan akıllı saate, saat için geliştirilen modüller ile ekliyebiliyorlar.

Blocks akıllı saatin çekirdek mekanizmasında Android Lollipop 5.1.1 (Android Wear) değil işletim sistemi, Qualcomm Snapdragon 400 işlemci, dokunmatik ekran, kablosuz bağlantılar, hareket sensörleri, mikrofon ve batarya bulunuyor. Bunun dışında bir akıllı saatte bulunmasını istediğiniz ne var ise Blocks akıllı saate kayışların bulunduğu kısma ekleyebiliyorsunuz.

Ana mekanizmanın saat kısmında ek özelliklerin ise kayış kısmında işlediği bu modüler akıllı saat Blocks, şimdiden büyük teknoloji firmalarından destek aldı bile. Akıllı saatin üretimine ve satışına başlamak için ise geliştiricileri önümüzdeki haftalarda akıllı saati Kickstarter üzerinden fonlamaya başlayacak. Tahminlere göre Blocks beklenen fonun üzerinde bir değer elde edecek ve kısa sürede hem dikdörtgen hem de yuvarlak yapıya sahip Blocks akıllı saatler satışa sunulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.