Apple Watch’tan Öğrendiğimiz 13 Şey

Apple’ın akıllı saati Apple Watch hayatımıza gireli çok uzun bir süre olmadı ancak akıllı saat bu kısa sürede kullanıcılarına birçok şey öğretti. Biz de bunlardan 13 tanesini sizler için sıraladık.

Piyasaya sürdüğü ürünler ile milyonlar satmayı başaran ve bu satışlarla birlikte satın alanların dolayısıyla bu milyonlarca insanın hayatını etkileyen Apple akıllı saati Apple Watch ile de kullanıcılarının hayatını etkilemeyi başardı. Bu başarıyı ise yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürede elde eden Apple Watch kullanıcılarına ve akıllı saat pazarına birçok yeni şey öğretti. Biz de Apple Watch‘un bizlere öğrettiği birçok olay içerisinden 13 tanesini sizler için derledik.

İşte, Apple Watch’un hayatımıza girmesi ile birlikte hayatımızı etkilediği, bizlere öğrettiği hatta bizleri alıştırdığı 13 şey;

1 – Pil ömrü o kadar da büyük problem değilmiş.

Akıllı saat pazarında bulunan birçok ürün bugün ortalama 2-3 gün arasında değişen bir pil ömrü sunuyor. Apple Watch ise sadece 1 gün dayanabiliyor ancak satış sayılarına bakıldığında bu durumun çok da negatif etkili olduğu söylenemez.

2 – Silikon kayışların takım elbiseler ile uyumsuzluğu.

Apple Watch Sport modelinde yeşilden turuncuya, maviden pembeye kadar birçok renk bulunuyor. Bu renkler ile takım elbiseli bir yakışıklı düşünebilir misiniz?

3 – Marka kayışlarının aşırı derecede pahalı olması.

Apple Watch Sport modelleri 1249 liradan satılırken – kayış dahil – Baklalı Model Bilezik kayış 1599 liradan satılıyor.

Bunu da Oku : Apple Watch Kayış Fiyat Listesi

4 – Akıllı saat üzerinden ödemeler devrim niteliğinde ancak her gün kullanılmıyor. 

Apple Watch ile Apple Pay ödeme sistemi kullanılabiliyor ancak kullanıcıların neredeyse hepsi bu nimetten her gün yararlanmıyor. Ama sorarsanız Apple Pay’i var.

5 – Çizimler ile iletişim kurma kandırmacası.

Apple Watch’un Digital Touch olarak adlandırdığı bu özellik karşı taraf ile çizimler sayesinde iletişim kurulmasını sağlıyor. Ufacık ekranda ne çizilebilir siniz? Ha pardon bu özellik zaten akıllı saatin ekranının ufak olmadığını göstermek için geliştirilmişti.

1 2 3

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.