Apple Watch Series 1 Orjinal Apple Watch Modelleri mi?

Apple, 7 Eylül etkinliğinde akıllı saatinin ikinci nesil versiyonunu Apple Watch Series 2 olarak tanıttı. Peki orjinal Apple Watch ne oldu, Apple Watch Series 1 ne anlama geliyor?

Teknoloji devi Apple bilindiği üzere 7 Eylül tarihinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile birlikte akıllı saatinin yeni nesil versiyonu Apple Watch Series 2‘yi de tanıttı. Peki orjinal Apple Watch modelleri ne oldu hala satışta mı yoksa tanıtımın ardından gelen Apple Watch Series 1 orjinal Apple Watch modellerini mi temsil ediyor?

Bunu da Oku : Apple Watch Series 2 Hakkında Her Şey!

Tanıtımda ortaya çıkan Apple Watch Series 2 modelleri yeni nesil S2 işlemci, suya karşı dayanıklılık ve GPS gibi yeni özellikler ile geldi. Bunun ardından Apple Watch Series 1 modelleri ortaya çıktı ve bu modeller ilk başta Apple’ın pazarlaması ile alakalı olarak orjinal Apple Watch modelleri olarak düşünüldü. Ancak Apple Watch Series 1 modellerinde işlemci olarak S1P modelinin yer alması bu modelleri orjinal Apple Watch olmadığını ortaya çıkardı. Bunun sebebi ise orjinal Apple Watch modellerinin S1 işlemci kullanıyor olması.

Buradan Apple’ın artık orjinal Apple Watch’u rafa kaldırdığını ve bunun yerine biraz daha gelişmiş bir versiyon olan Apple Watch Series 1’in satılacağını söyleyebiliriz. Apple’ın resmi sitesine baktığımızda da Apple Watch Series 2 modelleri ve Apple Watch Series 1‘den başka akıllı saat modeli de bulunmuyor.

Dün itibari ile Series 1 ve Series 2 olmak üzere tüm modeller ön sipariş ile satışa sunuldu. 16 Eylül tarihinde ise satışın başlayacağı akıllı saat modellerinin satış fiyatı Series 1 için 269 dolar, Series 2 için ise 369 dolar. Ürünlerin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı bilinmemekle birlikte Series 1 1049 liradan Series 2 ise 1399 liradan satışa sunulacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.