Pokemon Go Plus Akıllı Bileklik Satışa Çıkıyor

Pokemon Go oyunu için duyurulan akıllı bileklik Pokemon Go Plus nihayet 16 Eylül tarihinde resmi olarak satışa sunuluyor.

Pokemon Go oyunu geliştiricisi Niantic Labs‘ın Haziran ayında yapmış olduğu Pokemon Go için akıllı bileklik duyurusu Temmuz ayında Ebay’de patlamış ve ürün orjinali ön sipariş ile benzerleri ise anında satışa sunulmuştu. Niantic ise nihayet beklenen resmi satış açıklamasını yaptı.

Bunu da Oku : Apple Watch için Pokemon Go Duyuruldu

Pokemon Go Plus isimli bu akıllı bileklik için 35 dolarlık bir fiyat belirten Niantic ürünün 16 Eylül itibari ile satışa sunulacağını belirtti. En son açıklanan rakamlara göre artırılmış gerçeklik oyununun 50 milyona yakın oyuncusu bulunuyor. Niantic’in en son Apple etkinliğinde yapmış olduğu açıklamada ise oyunun 500 milyona yakın bir indirme sayısı ve kullanıcıların bugüne kadar oyun ile 4.6 milyar kilometre yürüdüğü bilgisi yer alıyor. Unutmadan duymayanlar için hatırlatalım, Niantic Apple etkinliğinde Apple Watch için Pokemon Go oyununu duyurmuştu.

Pokemon Go Plus akıllı bileklik Bluetooth ile iOS ve Android telefonlar ile iletişime geçebiliyor ve Pokemon ve PokeStop olduğunda üzerinde bulunan ışık ve titreşim ile kullanıcıya uyarı verebiliyor. Üzerinde bulunan buton sayesinde de akıllı telefona gerek kalmadan Pokemon yakalanabiliyor.

Bakalım Pokemon Go Plus daha önce satışa sunulan benzerleri ve hem Niantic’in Apple Watch uygulamasını çıkarması hem de Android Wear cephesinde uygulamaların bulunması ile nasıl bir satış grafiği çizecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.