Üniversitelerden Akıllı saatlere Yasak!

Yurtdışında bulunan bazı üniversiteler akıllı saatleri sınavlarda yasaklamayı planlıyor. Üniversitelerini bunu planlamasının sebebi ise Apple Watch. 

The University of London ve City University London gibi bazı İngiliz Üniversiteleri yapılacak olan sınavlarda öğrencilerin sınava akıllı saatler ile girmemelerini sağlayacak bir düzen planladıklarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre bu yeni düzen kurunun yanında yaşı da yakarak sadece akıllı saatleri değil tüm saatleri içerecek.

Apple Watch‘ın bu düzenin mimarı olduğunu söyleyen üniversite yönetimleri Apple Watch ve benzeri akıllı saatlerin sınavlarda hem öğrenciler hem de gözetmenler için problem teşkil edeceğini belirtti. Bu yüzden sınavlarda akıllı telefonlar için uygulanan plastik çanta prosedürünün akıllı saatler için de uygulanacağını söyleyen yönetimler akıllı saatlerin oluşturacağı güvenlik problemlerini engelleyeceklerini söyledi.

Bunu da oku : Apple Watch Nisan’da Piyasada

Bu üniversitelerden bazıları ise akıllı saatlerin nasıl bir problem çıkaracağını bilmek ve buna önlem almak için akıllı saat kullanan ve kullanmayan öğrencilerin bulunduğu sınavlar yaparak gözlem yapmaya başlamış durumda. Bakalım sınav sezonu olan Nisan ayında Apple Watch‘ın piyasaya çıkması bu üniversitelerde nasıl bir yol haritasına sebep olacak.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.