Apple Watch’ın Batarya Ömrü Ne Kadar?

Geçtiğimiz akşam tanıtılan Apple Watch hakkında bazı bilgiler eksik kalmıştı. Bu bilgilerden biri olan batarya ömrü sızıntılar sonucunda ortaya çıktı. İşte, Apple Watch’ın batarya ömrü.

Apple, akıllı saati Watch‘ı tanıtırken her zamanki gibi bazı bilgileri eksik bıraktı.Mesela ürünün teknik özellikleri ve batarya ömrü bilinmiyordu ve hala da resmi ağızdan bu bilgilere dair bir açıklama gelmedi. Ancak resmi ağızdan bilgi gelmemesi ürünün bu özelliklerinin ortaya çıkmasına engel değil.

iPhone 6 sızıntıları ile popüler olan ve güvenilirliği sağlam olan Re/code Apple Watch’ın batarya ömrünü öğrendiği açıkladı. Re/code‘un açıklamalarına göre Apple Watch’ın batarya ömrü şimdilik sadece 1 gün. Re/code‘un elde ettiği bilgiler arasında ise Apple‘ın bu süreyi kullanıcıların dert etmeyeceklerini bildiği ve Apple Watch‘ı her gece şarja takmanın MagSafe ile sorun yaratmayacağını söylediği yer alıyor.

Apple Watch‘ın batarya ömrünün 1 gün olup olmadığı resmi bir şekilde doğrulanmadı ancak Re/code’un sağlamlığı bu bilginin doğru olduğunun bir göstergsi. Ürün 2015 yılında piyasada olacak olsa da kısa zamanda eksik kalan bilgiler de gün yüzüne çıkacaktır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.