LG G Watch R Görücüye Çıktı

LG’nin yeni akıllı saati G Watch R IFA 2014 etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Yuvarlak tasarımı ile dikkat çeken LG G Watch R teknik özellikleri ile de meraklılarının gönlünü fethedecek. 

Geçtiğimiz haftalarda sosyal ağlarda paylaşılan bir görsel ucundan gösterilen LG G Watch R, IFA 2014 etkinliğinde resmi olarak tanıtıldı. Moto 360 benzeri bir yuvarlak ekran tasarımına sahip olan G Watch R, Android Wear işletim sistemine sahip.

Plasitk OLED ekran!

320 x 320 piksel çözünürlüğünde 1.3 inçlik OLED bir ekrana sahip olan G Watch R, bu bakımdan LG G Flex akıllı telefonu ile aynı kaderi paylaşıyor. Çünkü bu ekran G Flex‘te kullanılan POLED yani Plastik özelliği olan bir OLED ekran. Neyseki bu ekran suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası IP67‘ye sahip.

lg g watch r ifa 2

Snapdragon 400 işlemci?

LG G Watch R, tasarımı ile Moto 360‘a benzese de teknik özellikler bakımından oldukça farklı bir ürün. İşlemci olarak 1.2 GHz hızında çalışan Snapdragon 400‘ü kullanan G Watch R, 512 MB Ram’e ve 4 GB dahili depolama alanına sahip. Cihazın tüm bu özellikler için güç alacağı pil ise 410 mAh.

Hazır saat temaları ile de ön plana çıkan ürünün önümüzdeki aylarda piyasada olması bekleniyor. Çıkış tarihi ve fiyatı için bir açıklama yapmayan LG, önümüzdeki günlerde bu detaylar için bir açıklama yapacaktır.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.