Apple Watch’ın Gizli Fitness Laboratuvarı Ortaya Çıktı!

Apple’ın, akıllı saati Apple Watch’ın fitness özelliklerini geliştirdiği ve sır gibi sakladığı laboratuvarı nihayet görüntülendi. Bakın bu laboratuvarda neler oluyor.

Apple‘ın akıllı saati Apple Watch‘ı yaklaşık 3 yıllık bir geliştirme süresinin ardından geçtiğimiz Eylül ayından nispeten görebilmiştik. 9 Mart tarihinde tekrar tanıtılan ürün artık tüm detayları ile ortaya çıkmış ve çıkış tarihi olarak da 24 Nisan gösterilmişti. Ancak ortada Apple Watch‘ın bilinmeyen ve hala görülmeyen bir özelliği daha vardı ki o da Amerikan ABC kanalında yayınlanan bir sabah programı sayesinde ortaya çıktı.

Bunu da Oku : Hangi Apple Watch Senin Tarzın!

Programın ortaya çıkardığı bu özellik aslında ara ara gündeme gelmiş ancak elle tutulur bir delil olmadığı için üzerinde çok durulmamıştı. Tahmin edenler olmuştur, bahsettiğimiz bu durum Apple Watch‘ın gizli fitness laboratuvarı. Apple‘ın sır gibi sakladığı ancak üzerine teoriler üretilen laboratuvarın nihayet gerçek olduğu programın laboratuvarı gidip yerinde görmesi ile ortaya çıktı. Sadece laboratuvar değil buraya ait birçok bilgi de gün ışığına çıkmış oldu.

Programın verdiği bilgilere göre Apple‘ın bu laboratuvarı yaklaşık 2 yıldır aktif ve içerisinde koşu bantları, bisikletler, egzersiz minderleri ve birçok spor aleti bulunuyor. Hava şartlarına göre soğuk ve sıcak olarak farklı iklim çeşitlerinin de bulunduğu bu laboratuvar tamamen Apple Watch‘ın fitness ve aktivite takip özelliklerini geliştirmek için tasarlanmış.

Çalışanlar gönüllü ancak ne için olduğunu bilmiyor!

İşin garibi ise bu laboratuvardan Apple Watch için elde edilen verilerde kullanılan kişilerin Apple çalışanı olması. Gönüllü bir şekilde bir kobay olarak kullanılan Apple çalışanları aslına bakıldığında hangi iş ya da hangi ürün için burada olduklarını da bilmiyorlar. Bu da hiç garipsenmeyecek şekilde Apple‘ın ser verin sır vermeyin sloganı ile birebir örtüşen bir durum.

Yukarıdan kanal programının oluşturduğu görüntülerden Apple Watch fitness laboratuvarının nasıl bir yer olduğunu ve insanların nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.