Artık Akıllı Saatlerle De Konuşulabilecek

Amerikan menşeili telekominikasyon şirketi AT&T, akıllı saatlerle telefon görüşmesi veye mesajlaşmaya olanak sağlayan teknolojinin çıktığını duyurdu.

Geçtiğimiz Ekim ayında telekominikasyon şirketi AT&T‘den yapılan açıklamada giyilebilir teknoloji ürünleri üzerinden konuşma ve mesajlaşma yapılabilecek bir teknoloji üzerinde çalışıldığı duyurulmuştu. Hem de cep telefonlarına ihtiyaç duyulmadan…

NumberSync teknolojisi olarak adlandırılan çalışma, ilk olarak Samsung Gear S2 üzerinde kullanılabilir duruma geldi. İkinci olarak LG Watch Urbane 2nd Edition‘da da kullanılabilir duruma gelecekti ancak son anda bu çalışma rafa kaldırıldı.

Bunu da Oku: Apple Watch için Google Hangouts Çıktı!

NumberSync teknolojisi sayesinde aramalara cevap verip mesajları akıllı saatiniz aracılığı ile görüp cevap verebilmeniz mümkün. Normalde olduğu gibi Bluetooth ile akıllı telefonunuz ve akıllı saatinizi eşleştirmenize gerek kalmadan bu işlemleri yapabileceksiniz. Hatta kulaklığınıza dahi ihtiyaç duymadan bu özelliği kullanabilmeniz mümkün olacak. Samsung Gear S2 üzerinde bulunan sanal sim kartınızı normal sim kartınıza eşleyerek bu özelliği kullanabilmek artık mümkün olacak.

Bu gelişme, teknoloji çevrelerinde büyük bir ilgi yaratmış durumda. İlk çıkan akıllı saatlerden Gear S gibi modellerin aksine artık fiziksel olarak SIM karta ihtiyaç duyulmayacağı kanıtlanmış oldu. Bu şekilde iki farklı hat, iki farklı numara taşımaya da gerek kalmamış olacak.

2016 yılında çıkacak en heyecan verici uygulamalardan biri olacak teknoloji aynı zamanda akıllı telefonların geleceği için de ilginç bir süreci beraberinde getirecek.

AT&T, Gear S2 müşterilerine NumberSync özelliğini bir yazılım güncellemesi ile kullanabilecekler. Yeni müşteriler ise 2 yıllık sözleşme karşılığında bu özellikten yararlanabilecekleri S2 cihazlarına 99 ABD doları karşılığında sahip olabilecekler.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.