Apple Watch’ta Üretim Sıkıntısı

Apple Watch üretiminde sıkıntı yaşanıyor. Taptic Engine’den kaynaklı olduğu düşünülen problem stok sıkıntısı yarattı.

Wall Street Journal kaynaklı haberde Apple Watch’un içinde bulunan ‘’Taptic Engine’’ isimli parçanın neden olduğu düşünülen bir problem yaşandığı ve problem nedeniyle üretimde aksamalara yol açtığı belirtildi. Bileğinize hafif vuruşlar yaparak çalışan sistem olan ‘’Taptic Engine’’ kullanan Apple Watch yaşanan problemi gidermeye çalışılıyor. Fiziksel geri bildirim sistemi olarak çalışan Taptic Engine teorik olarak iyi olmasına rağmen dezavantajları da beraberinde getiriyor.

Rakip akıllı saatlerin sahip olduğu titreşim motorlarından biraz daha hafif olması avantaj olarak göze çarpıyor. Fakat ne yazık ki WSJ kaynaklı haberde bu parçanın üretimini sağlayan iki firmadan birinin ürettiği parçaların gerektiği şekilde çalışmadığı belirtildi. Haberin devamında Apple firmasının, parça üretiminin tamamına yakınını çalışan parça sağlayan Japon firmasına taşıdığı aktarılıyor. Piyasada bulunan Apple Watch sayısının az olduğu düşünüldüğünde stok problemi göze çarpıyor. Müşteriler sipariş verdiklerinde uzun süre beklemek zorunda kaldığı ve mağazalarda stok sorunu yaşandığı da gelen haberler arasında.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.