GoPro, Kolor Şirketini Bünyesine Kattı

GoPro kameraları sanal gerçeklik videolarıyla geliyor. 360 derecelik yüksek kaliteli sanal gerçeklik videoları kaydetme ve daha fazlası…

Kaliteli aksiyon kameralarıyla adından sıklıkla söz ettiren GoPro’dan müthiş bir haber daha geldi. Etkileyici bir hamleyle Fransız yazılım şirketi Kolor’u satın alan GoPro, yakın gelecekte bu hamlesiyle elde ettiği getiriler sayesinde gündemden düşmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca bundan sonra Kolor firması da GoPro çatısı altında farklı projelerle karşımıza çıkacak. GoPro Ceo’su Nicholas Woodman yaptığı açıklamada GoPro kameralar ile Kolor’un yazılım desteğini birleştirdiklerini, böylece herkes tarafından rahatça erişebilir bir platform elde edebileceklerini belirtti. Bu birleşimden ortaya doğabilecek olan yeni projeleri düşündüğümüzde ise gerçekten işin ucu akıl almaz bir boyuta varacak gibi görünüyor.

Ayrıca Kolor’un 360 Video Player ismiyle duyurduğu uygulamanın Google Cardboard ile uyumlu olduğu belirtildi. Uygulama IOS ve Andoid platformlarında kullanabiliyor. Denizde, havada ve karada çekim yapabilen GoPro aksiyon kameralarına eklenen sanal gerçeklik yazılımıyla 360 derecelik panoroma görüntüler elde edebilir, bu görüntüleri paylaşılabilir platformlara taşıyabilirsiniz. Şuradaki videoda sanal gerçeklik deneyimini izleyebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Ali Gençtürk

22 yaşında, Hukuk Fakültesi öğrencisi. Teknolojiye ve özellikle yazılım kısmına hayranlığı ile bilinir. 28 Nisan'dan beri burada yazıyor.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.