Apple Watch’un Nabız Ölçeri Hayat Kurtardı!

Apple’ın akıllı saati Apple Watch nabız ölçeri sayesinde bir gencin hayatını kurtardı. İşte, o olaydan detaylar.

Akıllı saatler ve akıllı bileklikler üzerindeki nabız ölçerlerin çalışması ve doğruluğu hala tartışılıyor olsa da ara ara gelen haberler bu ürünlerin işe yaradığını gösteriyor. Bunun son örneği ise 17 yaşındaki Paul Houle isimli bir elamanın Apple Watch‘un nabız ölçeri sayesinde hayatının kurtulması.

Okul içerisinde yaptığı bir spor aktivitesi sonucu sırtında ve göğsünde bir ağrı hisseden Paul Houle, Apple Watch ile nabzını ölçtüğünde değeri 145 olarak görüyor. Sporun ardından bir süre daha bu değer böyle gidince eleman okulun hemşiresine durumu aktarıyor ve hemşire de değerlerin doğru olduğunu söyleyerek Houle‘u hastaneye sevk ediyor. Hastanede kas zedelenmesi ile alakalı bir teşhis konulan Houle‘e gelmemesi durumunda kalp yetmezliğinden diğer tarafa gidebileceği söyleniyor.

Söylentiye göre ertesi gün hayatına kaldığı yerden devam eden Houle‘un hikayesini duyan Apple CEO‘su Tim Cook ise elamanı arayarak geçmiş olsun dileklerini aktarıyor ve Houle’e yeni bir iPhone ve Apple’da yaz stajyerliği teklif ediyor.

Giyilebilir teknolojilerin hayat kurtardığı bir haberin daha sonuna geldik. Bakalım önümüzdeki günlerde hangi ürünün nasıl br hayat kurtardığını göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.