watchOS 2 Yayınlandı, İndirin!

Apple Watch kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği işletim sisteminin yeni versiyonu watchOS 2 nihayet yayınlandı. İşte, watchOS 2’den detaylar.

İlk olarak Apple’ın geliştirici etkinliği olan WWDC 15’te duyurulan watchOS 2, geçtiğimiz hafta düzenlenen iPhone etkinliğinde iOS 9 ile birlikte tekrar tanıtılmış ve 16 Eylül tarihinde yayınlanacak denilmişti. Ardından yazılımda bulunan bir hata nedeni ile ertelendiği açıklanan watchOS 2 dün akşam itibari ile Apple Watch kullanıcılarının kullanımına sunuldu.

Bunu da Oku : watchOS 2 Ertelendi!

515 MB boyutundaki watchOS 2 güncellemesi, “Bu güncelleme Apple Watch için ilk büyük yazılım güncellemesidir ve yeni saat kadranları, üçüncü parti uygulama komplikasyonları, yeni Mail, Arkadaşlar ve Digital Touch özellikleri ve özgün biçimde çalışan üçüncü parti uygulamaları desteği içerir.” şeklindeki açıklama ile yayınlandı.

Bunu da Oku : watchOS 2 Hakkında Her Şey!

watchOS 2 nasıl yüklenir?

watchos 2

Öncelikle watchOS 2’yi yüklemek için iOS 9‘a geçmiş bir iPhone olması gerekiyor. iOS 9 altındaki sürümlerden ne yazıkki watchOS 2 güncellemesi yapılamıyor. iOS 9 yüklü bir iPhone olduğunu varsayarak devam edersek Apple Watch uygulaması üzerinden altta bulunan Saatim bölümünden Genel oradan da Yazılım Güncelleme bölümüne gelerek watchOS 2 güncellemesine ulaşıyoruz.

Apple Watch’u güncellemeden önce iPhone’un Wi-Fi‘ye bağlı olduğunu ve hem iPhone’un hem de Apple Watch’un şarja takılı ve yüzde 50 şarjı olduğunu kontrol ediyoruz. Aksi takdire watchOS 2 güncellemesi yapılmayacaktır.

Kontrolleri yaptıktan sonra daha önce geldiğimiz Yazılım Güncelleme bölümünden İndir ve Yükle diyerek watchOS 2 güncellemesine başlıyoruz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.