Apple WWDC 2015’de Hangi Giyilebilir Teknolojiler Olacak?

Apple’ın bu sene 8 Haziran’da başlatacağı geliştirici konferansı WWDC 2015, Apple Watch ve yenilikleri ile ön plana çıkacak. İşte, WWDC 2015 ve detayları.

Google’ın geliştirici konferansı Google I/O 2015 yeni bitmiş ve yankıları hala devam ederken teknoloji dünyasının merakla beklediği bir diğer geliştirici konferansı Apple WWDC 2015 geldi çattı. Apple’ın bu sene 8 Haziran‘da San Francisco’daki Moscone Center’da düzenleyeceği geliştirici konferansı iOS, OS X, Beats ve Homekit gibi ürünler için ev sahipliği yapacak. Peki Apple bu etkinlikte giyilebilir teknolojiler hakkında neler tanıtacak?

Apple Watch 

Apple‘ın bu etkinlikte akıllı saati Apple Watch için birçok özellik sunacağı bilinenler arasında ancak bu özellikler arasında nelerin yer aldığı bilinmiyor. Tahminlere göre Apple, akıllı saati için yeni bir yazılım güncellemesi yapabilir. Bunun sebebi ise geçtiğimiz haftalarda yapılan tam bir yenileme içermeyen Watch OS 1.0.1 güncellemesi. Watch OS 1.1 neden tanıtılmasın.

Apple Watch için beklenen diğer özellik ise geçtiğimiz günlerde bir Apple yetkilisinin yapmış olduğu Watch SDK‘sı açıklaması. Açıklamaya göre Apple WWDC 2015 etkinliğinde akıllı saati için geliştirici kiti olan Watch SDK‘yı tanıtacak ve bir kaç ay sonrada geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Bu geliştirici kitinin en büyük özelliği Apple Watch için native uygulamaların geliştirilebilmesine izin vermesi. Yani şuan iOS uygulamasının altında çalışan Apple Watch uygulamaları bu geliştirici kiti sayesinde sadece Apple Watch’a özel üretilmiş olacak. Bununla birlikte geliştiriciler şuan ulaşamadıkları bazı sensörler ve Digital Crown gibi özel hareketlere ulaşabilecek ve uygulamalarında bunları kullanabilecek.

1 2 3

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.