Pebble Time Uygulaması Apple’dan Hala Onay Bekliyor!

Pebble, yeni akıllı saati Pebble Time sevkiyatını başladı ancak ortada bir problem var. O da iOS kullanıcılarının akıllı saatlerini kullanacağı uygulamanın hala App Store’da olmaması. 

Pebble, Mayıs ayı başında bir açıklama yapmış ve Kickstarter üzerinden destek aldığı kullanıcılarına Pebble Time akıllı saatlerini Mayıs sonu ve Haziran başı gibi yollayacağını belirtmişti. Nitekim Pebble sözünde durdu ve ürünlerin sevkiyatına başladı ancak Pebble Time‘ların kullanımı için ortada Apple’dan kaynaklı bir problem mevcut.

Bunu da Oku : Pebble Time için Seri Üretim Başlıyor!

Problem ise Pebble Time uygulamasının hala App Store‘daki yerini almamış olması. Bunun sebebi ise Apple’ın Pebble Time uygulamasına izni verip geç dememesinden kaynaklanıyor. Aslında Pebble daha önce yaptığı bir açıklama ile uygulamanın 18 Mayıs‘da onayı aldığını ve beklediğini belirtmişti ancak Apple 22 Mayıs‘da uygulamada sıkıntı var düzeltin gelin diyince işler karışmış. Ardından Pebble uygulama üzerinde bir güncelleme yapmış ve Apple‘ın istediği şekilde tekrar onaya göndermiş ancak Apple’dan hala bir ses yok.

Aynı sıkıntı Pebble‘ın ilk akıllı saatleri Pebble ve Pebble Steel için geliştirilen uygulamada da mevcut. Halihazırda App Store’da bulunan bu uygulama Pebble’ın söylediğine göre 22 Nisan‘da güncellenmiş ancak Apple bu güncellemeye de henüz bir onay vermiş değil. Burada uygulama bulunduğu için Pebble modellerine bir sıkıntı oluşturmuyor ancak Pebble Time için henüz uygulamanın yayınlanmamış olması iOS kullanıcılarının akıllı saatlerini kullanamayacağı anlama geliyor.

Pebble’ın bu durum için yaptığı açıklamada Pebble Time‘ı eline ulaşan kullanıcılara şimdilik bir Android cihaz ile kullanmalarını tavsiye etti. Bu tavsiye kullanıcıları memnun etmeyecek olsa da şuan için firmanın beklemekten başka yapacağı bir şey yok, Apple mahkumiyeti.

mavi_indir

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.