watchOS 2 Tanıtıldı!

Apple, Apple Watch’un işletim sistemi Watch OS’un 2. versiyonunu dünkü WWDC 2015 etkinliğinde gösterdi. İşte, Watch OS 2 hakkındaki tüm detaylar. 

Apple‘ın dün akşam gerçekleştirdiği geliştirici konferansı WWDC 2015 beklendiği üzere Apple Watch’a da bir pasta dilim sundu. Sunulan bu dilim ise daha önceden tahmin edildiği gibi yeni Watch OS versiyonu oldu. Bizim Watch OS 1.1 olarak beklediğimiz yeni güncelleme Apple tarafından Watch OS 2 olarak tanıtıldı. İşte, Watch OS 2’ye dair her şey.

Bunu da Oku : Apple WWDC 2015’de Hangi Giyilebilir Teknolojileri Tanıtacak!

Apple’ın tanıttığı yeni işletim sistemi Watch OS 2, Apple Watch’a birçok özellik getirerek kullanıcılara daha kolay ve etkili bir kullanım sunuyor olacakken geliştiricilere de daha gelişmiş ve kullanışlı uygulamalar geliştirme imkanı sunuyor olacak.

Native Uygulamalar yolda!

Apple’ın Watch OS 2 için verdiği bilgiler arasında en çok dikkat çeken muhakkak Apple Watch için native uygulamaların geliştirilebileceği SDK’nın yolda olduğunun açıklanması oldu. Yayınlanacak olan bu geliştirici kiti sayesinde geliştiriciler iPhone’dan bağımsız olarak sadece Apple Watch‘a özel uygulamalar geliştirecek. Bugüne kadar geliştirilen Apple Watch uygulamaları, iPhone için geliştirilen uygulamaların akıllı saat için düzenlenmiş hali olarak tanımlasak gelen bu yeniliğin ne kadar önemli olduğunu vurgulayabiliriz.

apple watch native

Apple Watch SDK‘sı ile gelecek uygulamalara örnek vermek gerekirse bu uygulamalar Apple Watch‘un Taptic Engine’ından Digital Crown‘una, nabız ölçerinden mikrofonuna kadar kullanabilecek. Örneğin tanıtımdan gösterilen Ping uygulaması Apple Watch‘un ivmeölçerini kullanarak golf oynayan kullanıcıların kol hareketlerini ve hareket hızlarını alarak topa ne kadar şiddet uygulandığını gösterebiliyor. Eğer Apple Watch SDK’sı olmasaydı böyle bir uygulamanın Apple Watch‘ta yer alması imkansızdı. 

1 2 3 4 5 6

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.