Tim Cook Apple Watch Batarya Ömrünü Açıkladı!

WSJ konferansında Apple Watch hakkında konuşan Apple CEO’su Tim Cook, akıllı saatin batarya ömrünün ne kadar olacağını açıkladı. Peki Apple Watch’ın kullanım süresi ne olacak? İşte, Tim Cook’un cevabı.

Apple‘ın akıllı saati Apple Watch‘ı tanıtımının ardından neredeyse iki ay geçti ancak ürünün bazı bilgileri hala gizemini koruyor. Gizemini koruyan bilgilerden biri olan batarya ömrü ürünün tanıtımında açıklanmamış ancak tanımından birkaç gün sonra Re/code tarafından bir gün süreceği iddiası ile ortaya çıkmıştı.

Apple Watch’ın Batarya Ömrü Ne Kadar?

Apple Watch’a Dair Her Şey

Şimdi ise Apple CEO‘su Tim Cook tarafından Re/code‘u doğrular nitelikte bir açıklama geldi. Wall Street Journal‘in yeni teknoloji konferansında Apple Watch hakkında konuşan Tim Cook, kullanıcıların muhtemelen her gece akıllı saati şarja takacaklarını dile getirdi. Bunun sebebini gün içerisindeki yoğun kullanıma bağlayan Cook, Apple Watch‘ın sadece bildirimleri gösteren bir akıllı saat değil günün yardımcısı olacağının da altını çizdi.

Apple Watch‘ın çıkmasına daha aylar olmasına rağmen Tim Cook‘tan ürünün batarya ömrü için böyle bir açıklama gelmesi muhtemelen batarya ömrünün ürün çıkışına kadar fazla bir değişiklik getirmeyeceğinin göstergesi. Apple Watch‘ın bir günden fazla dayanabileceğini düşünenlerdenseniz bu düşünceden vazgeçebilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.