Asus’dan Windows Tabanlı Akıllı Saat mi Geliyor!

Asus’un destek sayfasında bulunan VivoWatch ifadesi akıllara, Asus Windows tabanlı bir akıllı saat üzerinde mi çalışıyor? sorusunu getirdi. İşte, Asus VivoWatch hakkında detaylar.

2014 yılına girmeden Tayvanlı teknoloji firması Asus’dan akıllı saati ZenWatch‘ın ikinci versiyonunun 2015 yılında çıkacağı ve bununla birlikte yeni bir de giyilebilir teknoloji ürünü tanıtılacağı sözünü almıştık. Ortaya çıkan yeni bir durum ise Asus‘un başka bir akıllı saat üzerinde de çalıştığını gösterdi. Asus’un üzerinde çalıştığı bu akıllı saatin Windows tabanlı bir ürün olabileceği de söylenenler arasında.

Asus ZenWatch 2 Doğrulandı!

Asus’un ortamı karıştıran bu yeni akıllı saati VivoWatch isminde ve Asus’un ürün destek sayfasında PadFone, ZenFone ve ZenWatch’ın bulunduğu bölgede yer alıyor. Buraya kadar her şey normal ancak ürünün isminin VivoWatch olması akıllı saatin Windows tabanlı olabileceğinin sinyallerini veriyor.

Akıllı saatin Windows tabanlı olabileceğinin iki sebebinden ilki Asus’un Vivo ismini VivoTab Smart ya da VivoPC gibi Windows’lu ürünlerde kullanması. İkinci sebebi ise ilk sebebi doğrular nitelikte ve Vivo isminin marka açıklamasında bulunan ifadeler. Bu ifadeler ise Vivo ismi için taşınabilir elektronik cihazlar, mobil cihazlar ve kişisel ürünler olarak tanımlanmış. Bu iki sebebin birleşiminden ortaya çıkan tek kanaat ise Asus’un yeni akıllı saatinin Windows tabanlı olacağı.

Tüm taşları yerine oturttuğumuz zaman Asus‘un önümüzdeki aylarda iki adet giyilebilir teknoloji ürünü tanıtacağı biliniyor. Bunlardan birinin Asus ZenWatch 2 olduğu da bilindiğine göre diğer giyilebilir teknoloji ürünü VivoWatch olarak tanımlanabilir. Ancak ürünün Windows tabanlı olup olmayacağı ise Asus’an bir açıklama gelene kadar havada kalacaktır. Bu açıklamanın en yakında tarihi ise MWC 2014. Bekleyip göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.