Asus ZenWatch 2, 2015 için Doğrulandı!

Asus CEO’su akıllı saat modelleri ZenWatch’ın ikinci versiyonun 2015 yılında çıkaracaklarını doğruladı. Asus ZenWatch 2’nin rakibi ise Samsung Gear S. 

Ünlü bilgisayar üreticilerinden Asus 2014 yılı ortalarında ZenWatch isimli bir akıllı saat duyurmuş ve yaklaşık 2 hafta önce de bu ürünün satışa sunmuştu. Asus ZenWatch‘ın sıcaklığı gitmemişken firmadan ZenWatch 2‘nin haberleri gelmeye başladı.

Asus Akıllı Saati ZenWatch’ı Tanıttı

Asus CEO‘su Jerry Shen Tayvan’da yaptığı bir açıklamada ZenWatch 2 üzerinde çalıştıklarını ve yeni modelin sim kart yuvası ile bağımsız bir akıllı saat olacağını belirtti. Jerry Shen, yeni akıllı saatleri Asus ZenWatch 2‘nin aynı zamanda bir akıllı bileklik görevi görmesini istedikleri için ürüne iki yeni özellik ekleyeceklerinin de altını çizdi. Asus ZenWatch 2‘de gelecek olan bu özelliklerin kan basıncı ölçümü ve kan şekeri ölçümü olacağını söyleyen Shen ürünün aynı zamanda bir aktivite takipçisi de olabileceğini de belirtti.

Ürünün çıkış tarihi ve fiyatı gibi bilgiler için henüz erken olduğunu belirten Shen Asus ZenWatch 2‘nin tahmini olarak 2015 yılının üçüncü çeyreğinde piyasada olacak dedi. Bununla birlikte ürünün ilk prototipini ise muhtemelen MWC 2015 etkinliğinde göreceğiz. Tüm bu özellikler ile birlikte de ZenWatch 2’nin şimdiden Samsung Gear S‘e rakip olacağını söylemek mümkün.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.