Google ve Levi’s Akıllı Kot Ceket Projesini Hayata Geçiriyor

Ünlü Amerikan jean firması Levi’s ve Google işbirliği ile akıllı kot ceket projesi Project Jacquard adıyla hayata geçiyor…

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde başı her ne kadar akıllı saatler, fitness takipçileri ve sanal gerçeklik başlıkları çekse de giyilebilir tekstil ürünleri de gelişmeye ve hayatımıza girmeye başlıyor.

Google ve Levi’s işbirliği ile hem şık, hem de teknolojik bir akıllı ceket hayatımıza girmeye başlıyor. Önümüzdeki yıllarda akıllı tekstil ürünlerini de geliştirecek olan Google, geçtiğimiz yıl yaptığı Levi’s ile işbirliği yaparak bir akıllı giysi sözünü tutmuş durumda.

Bunu da Oku: Güneş Enerjisi ile Isıtan Mont Satışa Çıkıyor

Levi’s internet sitesi üzerinden önümüzdeki yıl satışa sunulacağı belirtilen akıllı kot ceketin olağanüstü yetenekleri olmadığını şimdiden söyleyelim. Akıllı kot ceket üzerindeki sensörler, hareketlerinizi algılayarak akıllı telefonunuza iletebiliyor. Gelen aramaları ceketin üzerinde belirtilen komutlarla gelen çağrıları yanıtlamanın yanında yol tarifi, müziği değiştirme gibi basit işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

2017‘nin bahar aylarında Levi’s mağazalarında olacağı tahmin edilen ürünün fiyatının tahminlerin çok üzerinde olacağı da gelen haberler arasında…

Jacket-with-tag-1024x1024

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.