HTC Vive VR’ın Avrupa Fiyatı Açıklandı

HTC Vive VR’ın ABD fiyatının ardından Avrupa ve tüm dünyadaki etiket fiyatları da duyuruldu.

Meraklılarının ısrarla beklediği HTC Vive VR‘ın ön siparişlerinin başladığı günde Avrupa’daki satış fiyatı da açıklandı.

ABD’de 799 dolar olarak açıklanan etiket fiyatının Avrupa’daki teknoloji mağazalarında ne kadar fiyata satılacağı merakla bekleniyordu. Şirketten yapılan açıklamada HTC Vive VR‘ın Avrupa’da 899 dolar, İngiltere ‘de 689 pound, Japonya’da 111 bin 999 yen olarak duyuruldu.

Bunu da Oku: Bilgisayarınız HTC Vive’a Hazır mı?

Ürünün ABD ile Avrupa ve diğer ülkelerle arasındaki fiyat farkının ise kur farklarından kaynaklandığı ifade edilirken ilginç bir detay akıllara takıldı. Mevcut kura göre ABD dolarının İngiltere’deki kura oranı 956 dolar, Avrupa ve Japonya için belirlenen fiyatların ABD dolarına oranı ise 983 dolar olarak görüldü. Bu farkın nasıl oluştuğunun yanı sıra aradaki farkın neden oluştuğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

HTC Vive VR‘ın fiyatının Oculus Rift‘ten daha pahalı olmasına rağmen rakibinden daha kullanışlı olduğu deneyenler tarafından belirtildi. Ayrıca ürünün Türkiye satış fiyatının ise açıklanmadığını belirtelim…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.