Tag Heuer’in Akıllı Saati Detaylanıyor!

İsveçli saat üreticisi Tag Heuer akıllı saati hakkında yeni detaylar açıkladı. Tag Heuer Carrera Wearable 01 ismini taşıyacak olan bu akıllı saatin güncellenebilir bir yapısı olacak.

Daha önce Tag Heuer‘in akıllı saatinin 1400 dolarlık bir etikete sahip olacağını ve geliştirilen bu akıllı saatin Google ve Intel işbirliği ile ortaya çıkacağını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise firmadan akıllı saatin teknik detaylarına dair bazı açıklamalar geldi.

Bunu da Oku : 1400 Dolarlık Akıllı Saat!

Bir röportajda akıllı saatleri hakkında konuşan CEO Jean Claude Biver, akıllı saatin isminin Tag Heuer Carrera Wearable 01 olacağını ve Carrera Heuer 01 modeli ile aynı DNA’ya sahip olacağını açıkladı. Bunun sebebini ise Tag Heuer’ın teknoloji ile donatılmış bir saat geliştirse bile bu akıllı saatin markanın kendi çizgileri içerisinde olması gerektiğini söyleyen Biver, yinede kullanıcıların iki ürün arasındaki farkı kolaylıkla farkedeceklerini belirtti.

Carrera Heuer 01 ve firmanın akıllı saati Carrera Wearable 01 dış görünüş olarak aynı tasarıma sahip olacak olsa da Biver’in yapmış olduğu açıklamalara göre bu akıllı saat bugüne kadar geliştirilen hiçbir akıllı saat benzemeyecek. Bunun sebebi ise Carrera Wearable 01 sürekli güncellenebilir bir yapıya sahip olması. Burada güncellenebilir yapı hakkında herhangi bir detay açıklamayan Biver, firma olarak ömürlük bir akıllı saat geliştirmenin peşinde olduklarını belirtti.

Biver‘in açıklamalarına göre güncellenebilir yapısı ürünün ne Android Wear yani yazılım ne de kayış yapısı ile ilgili değil. Bu açıklamadan anlaşıldığı üzere akıllı saatin güncellenebilir yapısı Carrera Wearable 01’in donanımı. Peki bu şuan akıllı telefonlarda dahi mümkün değilken akıllı saatlerde nasıl gerçekleştirilecek hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.