Boksörler için Yumruk Takip Ürünü Hykso!

Boksörler için için geliştirilen Hykso giyilebilir teknoloji ürünü, kullanıcısının maç ve antrenman sırasında yumruk sayısı ve hızı gibi bilgilerini takip edebiliyor.

Fitness ve aktivite takipçileri genel olarak birçok spor dalına hitap etse de girişimciler her spor dalı için ayrı bir giyilebilir teknoloji ürünü geliştirmenin peşinde. Kayakçılar, yüzme ile uğraşanlar, bisiklet binenler için birçok ürün bulunuyor. Hykso ürünü ise geliştirdiği takip ürünü ile bu alana boksörleri de dahil etti.

Bunu da Oku : Kayakçılara Özel Akıllı Aparat!

Bir akıllı bileklik olarak düşünebileceğimiz Hykso ürünü boksörün eldivenin altından kullanabilecğei bir ürün. Hem maç esnasında hem de antrenmanlarda kullanılabilecek olan Hykso ürünü boksörlerin yumruk sayısını, ortalama yumruk hızını, sağ ve sol düz vuruşları, sağ ve sol kroşeleri ve vuruş yoğunluğu gibi bilgileri takip edebiliyor.

Kanada Üniversitesi‘nden mezun olmuş Khalil Zahar isimli bir öğrenci tarafından geliştirilmiş olan Hykso ürününde tüm bu takipleri yapabilmesi için ivmeölçer ve jireskop olmak üzere iki adet hareket sensörü bulunuyor. Ürün takip ettiği bilgileri ise Bluetooth üzerinden iOS uygulamasına gönderiyor ve boksörün aktivitelerini bu uygulama üzerinden canlı olarak takip etmek de mümkün.

Hkyso‘yu sitesi üzerinden ön sipariş ile satın almak mümkün. Pro ve Fit olmak üzere iki farklı modeli bulunan ürünün satış fiyatı ise 99 dolar. Ancakbu fiyat ön sipariş için geçerli, ürünün normal fiyatı ise 249 dolar.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.