Bu Bileklik Uyuduğunuzda Televizyonu Duraklatacak!

İngiliz telekomünikasyon devi Virgin Media, televizyon karşısında uyuyan kişiler için yayını olduğu yerde durduran ve kaydeden KipstR isimli bir akıllı bileklik geliştirdi.

Günümüzde internet yaygın olarak kullanılsa da televizyon hala üstünlüğünü korumakta. Bunun sebebi ise televizyonun kişiye verdiği karşımda uyuyabilirsin rahatlığı. Bu noktadan yola çıkan 14 ve 15 yaşındaki iki öğrenci televizyon karşısında uyuyan insanların izledikleri yayınlara kaldıkları yerden devam edebilmeleri için bir akıllı bileklik geliştirdi.

Bu iki öğrencinin İngiliz telekomünikasyon devi Virgin Media için geliştirdiği bu akıllı bileklik KipstR adında ve kalp atış hızına göre çalışıyor. Üzerinde bulunan sensörler yardımı ile kullanıcısının kalp atış hızını takip eden KipstR, kalp atış hızında yavaşlık hissettiğinde yayını durduruyor ve kalp atış hızı tekrar yükselirse yayını durdurduğu yerden oynatmaya başlıyor.

Şuan sadece Virgin Media medya kutuları ile çalışıyor olan KipstR akıllı bileklikten tüm Virgin Media müşterileri yararlanabilecek. Şuan ürün için ön kayıt toplayan Virgin Media Ürünün çıkış tarihi hakkında bir bilgi vermese de 2015 yılının ilk çeyreğinde piyasada olması bekleniyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.