Garmin Yeni Akıllı Bilekliği Vivosmart’ı Tanıttı

Akıllı bileklilk pazarının önemli oyuncularından Garmin, IFA 2014’te yeni bir akıllı bilekliğini tanıttı. Garmin Vivosmart ismindeki bu ürün hareket çubuğu sayesinde kullanıcısının ne kadar hareketsiz kaldığını söyleyebiliyor.

IFA 2014‘e bakıldığı zaman akıllı bileklik tanıtan firmalar arasında Sony, Acer, LG gibi büyük firmalar yer alıyor. Ancak bu firmaların dışında sadece bu alanlara yönelmiş daha kaliteli ürünler sunan ve arada kaybolan firmalar da mevcut. Bunun bir örneği ise Garmin.

Garmin, Vivofit akıllı bilekliğinden sonra duyurduğu yeni akıllı bilekliği Vivosmart‘ı IFA 2014‘te tanıttı. Vivosmart bugüne kadar tanıtılmış akıllı bilekliklerden alışık olduğumuz şekilde aktivite ve uyku takibi yapabiliyor. Ancak bunun yanında yemek takibi gibi ilginç bir özelliğie de sahip olan Vivosmart büyük markaların ürünlerinden bu noktada ayrılıyor.

Akllı telefonlar ile Bluetooth sayesinde iletişim kuran Vivosmart aktivite ve uyku hareketlerini Garmin Connect Mobile uygulamasına aktarırken yemek hareketlerini de MyFitness uygulamasına aktararak kullanıcısını bilgilendiriyor.

garmin vivosmart 2

Ne çok oturdun be sahip!

Garmin Vivosmart‘ın en farklı özelliklerinden biri de üzerinde bulunan hareket çubuğu sayesinde kullanıcısının ne kadar hareketsiz kaldığını belirtmesi. 5 kademeli bu çubuk hareketsiz kalınan süreye göre doluyor ve kullanıcısının kalkıp yürümesi için uyarı veriyor. Eğer kullanıcı bu uyarıları dikkate almazsa Vivosmart titremeye başlıyor ve kullanıcısı yürümeden de titremeyi bırakmıyor. Kullanıcıların yürüyüşe ve spora devam etmesi için yapılmış olan bu özelliğin 3 – 5 adım atılması ile kolay bir şekilde tekrar pasif hale getirildiği belirtiliyor.

7/24 açığız!

Suya ve toza karşı dayanaklı OLED ekranı ile gelen mesajlar, gelen aramalar ve gelen mailler gibi bilgiler için bildirim veren Vivosmart yine bu ekranda saati, atılan adım sayısını, gidilen mesafeyi ve hedefi gösterebiliyor. Bir şarj ile 7 gün canlı kalan Vivosmart boş zamanlarında ekranı kapatarak şarj süresini uzatabiliyor. Kapanan ekranın aktif hale gelmesi ise ekrana iki dokunuş sayesinde oluyor.

Eylül ayında 170 dolarlık fiyatı ile ABD piyasasında olması beklenen Garmin Vivosmart’ın Kasım ayında da diğer ülkelerde satışa sunulacağı belirtiliyor.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.