Xbox One’a Sanal Gerçeklik Gözlüğü Geliyor!

Microsoft’un oyun konsolu Xbox One için bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı iddia edildi. İddialara göre Microsoft ürünü E3 2015 etkinliğinde görücüye çıkaracak.

Oculus, Samsung derken Google‘ın sadece kartondan tasarladığı bir ürün ile 500 bin satması diğer teknoloji firmalarının sanal gerçeklik gözlüğü iştahını kabarttı. Son olarak oyun konsolu PlayStation için Project Morpheus isimli bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını açıklayan Sony aynı zamanda Microsft’u bu konuda kendisine rakip yaptı. Gelen son haberlere göre Sony gibi Microsoft da oyun konsolu Xbox One için bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirmenin peşinde.

Google Cardboard 500 bin Sattı!

Microsoft cephesinden ürün ile ilgili herhangi bir açıklama gelmese de ortaya çıkan patent görselleri Microsft‘un bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdiğini ortaya çıkardı. Ortaya çıkan bilgiler dahilinde yapılan tahminler ise Microsoft‘un sanal gerçeklik gözlüğünün oyun konsolu Xbox One ile fiziksel bir bağlantıda olacağı ve aynı zamanda Kinect ürünü ile de beraber çalışacağı yer alıyor.

Ürünün Microsft Surface ekibi tarafından geliştirildiği ve E3 2015 fuarında görücüye çıkarılacağı tahmin edilirken zaten halihazırda ürün için tahminler ve iddilardan başka bir haber bulunmuyor. Bakalım ilerleyen günlerde Microsft’tan bir açıklama gelecekmi.

microsft xbox one vr

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.