Samsung Artık Androidli Akıllı Ürün Üretmeyecek

Samsung sürpriz bir karara imza attı. Akıllı ürünlerinde sık sık kullandığı işletim sistemi Android yerine Samsung işletim sistemi konusunda artık çözümü kendi içinde gerçekleştirecek.

Samsung’un artık akıllı saat üretiminde Android işletim sistemi kullanmama kararı aldığı belirtildi. Yapılan duyurularda Güney Koreli teknoloji devinin akıllı saat konusunda çözümü kendi içerisinde gerçekleştireceği ifade edildi.

Yapılan açıklamada akıllı ürünlerinde Android Wear işletim sistemi yerine kendisine ait olan Tizen‘i kullanacağı belirtilen Samsung’un bu sayede ürünlerinin özelliklerini arttırmayı hedeflediği belirtiliyor.

Bunu da Oku: Samsung Gear Fit 2 Onaylandı!

Tizen kullanımı ile hem kendisine daha kontrol altında tutulabilir bir sistemi devam ettirecek olan Samsung‘un Tizen işletim sisteminin de gelişimine bu şekilde katkı sağlayacağı ifade ediliyor. İlk belirlemelere göre bu tercihin Samsung‘a ilk etapta daha uzun süre batarya kullanımı getireceği belirtilirken Android‘den vazgeçerek daha kendine has bir cihaz olabileceği de söylentiler arasında.

Samsung Tizen‘in son sürümü 3.0 ile çıkartacağı ilk ürün ise Gear Fit 2 olacak. Haziran ayında düzenlenecek etkinlikle tanıtılacak olan Tizen 3.0, ürünün kendisi kadar merak edilmeye şimdiden başlanmış durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.