BuzzFeed’in Apple Watch Uygulaması Hayvan Baktırıyor!

Popüler haber servisi BuzzFeed yayınladığı Apple Watch uygulaması ile dikkat çekti. Sebebi ise uygulamanın haber sunmak yerine bir hayvan besletmesi. 

Bir iOS uygulaması geliştiricisi ben uygulamamı Apple Watch için uyarladım diyorsa o uygulamanın ufak ekran için tasarlanmış halidir. Örneğin Shazam uygulaması hem iOS‘da olduğu gibi Apple Watch üzerinde de bilinmeyen müzikleri buluyor. Peki, Shazam uygulamasını Apple Watch‘a yüklediğinizde karşınıza müzik bulma servisi yerine bir oyun çıksaydı ne derdiniz?

Ne derdiniz sorsunun cevabını popüler sosyal haber servisi BuzzFeed vermiş durumda. Geçtiğimiz hafta iOS uygulamasını güncelleyerek Apple Watch desteğine kavuşturan BuzzFeed, uygulamasının Apple Watch entegresine bir oyun yerleştirmiş. Yani iOS kullanıcıları BuzzFeed uygulaması üzerinden haberlere ulaşabilirken Apple Watch kullanıcıları aynı uygulama üzerinden bir oyun ile karşılaşıyor.

Servisin Apple Watch için geliştirdiği bu oyun ise sanal bir hayvana bakmaktan başka bir şey değil. Uygulama üzerinden bu hayvana pizza yedirebiliyor, müzik dinletebiliyor ve gezdirebiliyorsunuz. Bu sayede hayvanı mutlu ederek siz de mutlu oluyorsunuz.

BuzzFeed’in Apple Watch uygulaması için neden böyle bir hamle yaptığı bilinmiyor. Bazı kesimler tarafından ufak ekranda haber okumanın zor olmasına yorulan bu durum BuzzFeed tarafından eğlenceye dönüştürülmüş deniyor

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.