CES 2015’te Garmin’den 3 Yeni Akıllı saat, 1 Akıllı Bileklik!

CES 2015 etkinliğinde birçok ürün tanıtan Garmin giyilebilir teknolojilere dair Fenix 3, Vivoactive ve Epix adında üç yeni akıllı saat, Vivofit 2 ismi ile de yeni bir akıllı bileklik tanıttı.

GPS ve spor odaklı ürünler üreten Garmin son zamanlarda yapmış olduğu giyilebilir teknoloji atağı ile epey dikkat çeken bir firma haline geldi. Bu başarısını devam ettirmek isteyen Garmin CES 2015 etkinliğinde giyilebilir teknolojilere dair yuvarlak tasarımlı Fenix 3, daha şık görünümlü Vivoactive ve spor odaklı Epix olarak üç yeni akıllı saat ve Vivofit akıllı bilekliğin yeni hali olan Vivofit 2 akıllı bilekliği tanıttı.

Garmin Fenix 3 

Garmin‘in fitness ve spor odaklı olarak tanıttığı ilk akıllı saati Fenix 3, yuvarlak tasarımı ile normal saatlere benzese de üzerinde bulunan özellikler onu tam anlamı ile bir akıllı saat yapıyor. GSP, aktivite takibi ve kalp atış hızı ölçebilme gibi yetenekleri olan Garmin Felix 3, ekran olarak bir akıllı saatten beklenilen dokunmatik ekran bulundurmuyor. Dokunmatik ekran yerine üzerinde bulunan LCD ekran ise güneş parlaklığında dahi görünebilen bir yapıya sahip.

Garmin Fenix 3‘ün en dikkat çeken özellikleri ise aktivite takibinde sporcular için spesifik parametrelerde veri takibi yapabilmesi. Sporcular için yapılan aktivitenin yenilenme süresi ve yüzmede atılan kulaç sayısı gibi bilgileri takip edebilen Garmin Fenix 3, LiveTrack özelliği ile arkadaşlar arasında beraber egzersizler yapılmasını da sağlayan bir akıllı saat.

garmin fenix 3 akıllı saat

Garmin Fenix 3 akıllı saatin yazılım özellikleri arasında ise iOS ve Android‘den gelen bazı bildirimleri gösterebilme yer alıyorken Garmin‘in geliştirmiş olduğu Connect IQ platformu sayesinde ürüne hava durumu ve takvim gibi birçok uygulama eklenebiliyor.

Gümüş ve gri kasa yapısı, kırımızı ve siyah kordon renkleri ile 450 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Garmin Fenix 3, kalp atış hızı sensörlü kordonlar ile fiyatını 550 dolara yükseltiyor. Yüksek bir model olan Sapphire modeli ise 600 dolardan satılacak olan Garmin Fenix 3’ün Şubat sonu Mart başı gibi satışa sunulması bekleniyor.

1. Sayfa : Garmin Fenix 3
2. Sayfa : Garmin Vivoactive
3. Sayfa : Garmin Epix
4. Sayfa : Garmin Vivofit 2

1 2 3 4

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.