Corning Akıllı Saatler için Gorilla Glass SR+’ı Duyurdu!

 Akıllı telefonlar için ürettiği camlar ile bilinen Corning akıllı saatler için de Gorilla Glass SR+ isimli bir cam geliştirdiğini duyurdu.

Mobil ürünler için geliştirdiği ve ürettiği cam teknolojiler ile tanınan Corning firması mobil alanı genişleterek giyilebilir teknoloji alanına da gireceğini akıllı saatler için geliştirdiği yeni Gorilla Glass SR+ camı ile duyurdu.

Bunu da Oku : Sony’den Kişiselleştirilen Akıllı Saat

Akıllı saatlerin günlük kullanımı göze alındığında darbeler ve müdaheleler sonucunda çizilmeye çok müsait olduğunu ve akıllı saat markalarının da bu durumu oldukça dikkat ettiği biliniyor. Corning ise bu duruma firmalardan daha çok dikkat ettiğini göstererek Gorilla Glass SR+‘ı geliştirdiğini açıkladı.

gorilla glass sr+

 

Firmanın bu durum için verdiği örnek ise geliştirilen bu akıllı saat camının şuan piyasada bulunan rakiplerine göre hasar dayanıklılığında yüzde 70 yüzey dayanıklılığında ise yüzde 25 daha fazla dayanıklı olması.

Corning firması bu camların akıllı saatler için hazır olduğunu ve satış çıktıklarını belirtti. Hatta bazı büyük markalar ile birlikte bu camların bu yıl bitmeden kullanımda olacağını da belirten firma Gorilla Glass SR+ ile birlikte akıllı saat pazarında büyük bir değişiklik olacağına da inanıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.