Sony’den Kişiselleştirilen Akıllı Saat

Teknoloji devi Sony sadece Japonya’da gelişimini takip ettiği ve henüz dünyaya açmadığı FES Watch U modelini görücüye çıkarttı.

Sony, sıradışı uygulamaları olmadan akıllı saat nasıl yaratılır adeta bunun dersini veren ürününü görücüye çıkarttı.

Sony‘nin bir süredir üzerinde çalışmalar sürdürdüğü FES Watch U nihayet görücüye çıktı. Şık tasarımı ile dikkat çeken akıllı saatin en önemli özelliği ise kişiselleştirilebilmesi. Saat sizin için renklerini ve tarzını tek bir hareketle değiştirebiliyor.

sony-fes-watch

Sadece saati gösteren ekranı da dahil olmak üzere FES Watch U tamamen e-ink ekrana sahip. Yani istediğiniz anda kayışı ile birlikte ekranın arayüzünü değiştirerek kişiselleştirebilmeniz mümkün kılınıyor.

Bunu da Oku: Yüksek Performanslı Oyun İçin Akıllı Saat Geliyor

Çılgın uygulamalar ya da büyük indirme rakamlarına ulaşabilecek bir akıllı saat yerine böyle bir akıllı saat üretmeyi tercih eden Sony’nin bu atılımı dünya çapında büyük merak uyandırmış durumda. Kullanıcılar saatlerini o günkü kıyafetlerine ya da ruh hallerine göre değiştirme imkanı bularak tamamen kendilerine ait bir ürün elde etme şansını yakalıyor.

12’si kendi içinde 12’si ise sonradan satın almalı şekilde 24 farklı arayüzü bulunan akıllı saat kısa sürede ilgi çekmiş durumda.

Yaklaşık 3 hafta bataryası dayandığı belirtilen FES Watch U çelik ve safirden oluşuyor. Dış kısmı ise plastik bir kaplama ile süslendirilmiş. 3 farklı versiyonu bulunan akıllı saatte siyah, beyaz ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor ve her renk belirli ekran malzemesi ile üretilmiş durumda. Saatin 1 metreye kadar 30 dakika süre ile sualtı dayanıklılığı olduğunu da hatırlatalım.

Ürünün fiyatının 240 dolardan başladığını ve 3 farklı seçenek arasında fiyat değişiklikleri yaşadığını söyleyelim.

product_visual_06.0.0

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.