Doktor Reçetesine Giren ilk Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Dünyada ilk kez bir giyilebilir teknoloji ürünü tıp dünyasının reçetelerine girmeye hak kazandı. Böylelikle giyilebilir teknolojinin dirsek teması olduğu alanlar resmileşti…

Giyilebilir teknoloji sağlık alanında getirdiği yeniliklerle de varlığını sürdürmeye devam edecek. Sadece eğlence amaçlı değil, tıp alanıyla yaptığı dirsek teması ile de kullanışlılığını arttırmayı sürdürüyor.

Sağlığına kavuşmak isteyenler için tıp dünyası giyilebilir teknoloji ürünü olan bir kablosuz kulaklığı reçetelere yazılabilme kararını aldı. Jabra Sport Pulse isimli kablosuz kulaklık, doktorlar tarafından hastanın fitness ve beslenmesini düzenlemesi ve takip etmesi için reçetelere girebilme hakkı kazandı.

Bunu da Oku:

Hem teknoloji hem de tıp dünyası için çarpıcı bir gelişme olan ürünün TrainerMD‘nin geliştirdiği 360 Health Program isimli uygulamanın parçası olan Sport Pulse, büyük bir yeniliğin de habercisi olmuş durumda.

Spor hocalarının reçete şeklinde yazabileceği bu kulaklık bir çok anlamda çığır açacak. Kulaklığın üreticisi Jabra tarafından yapılan açıklamada ise ilk kez dünyada bir giyilebilir teknoloji ürününün obezite, şeker hastalığı veya kanserle mücadelede reçetelere dahil edilebilmesinin büyük mutluluk kaynağı olduğu ifade edildi.

maxresdefault

Ürün, kulak içinden kalp atışı takip etmek, VO2 Max seviyelerini takip etmek gibi bir çok özelliği bulunan bir cihaz. Ayrıca içindeki TrainerMD uygulaması sayesinde kendinize ait verileri p41D7+F9-GJLaylaşabilmenizi sağlıyor. Bu verilerin toplantığı TrainerMD uygulaması ise sizin eşzamanlı olarak performansınızı doktor, hemşire ya da spor hocalarının anlık olarak takip etmesini sağlıyor.

Bu özellikleri ile de önemli bir boşluğu dolduran ürünün ardından tıp dünyasının reçetelerine girmeye başlayacak olan giyilebilir teknoloji ürünlerinin hangileri olduğu da şimdiden merak ediliyor.

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.