Dünyanın En Küçük 360 Derece Kamerası

360 derece çekim yapabilmek ve bunu canlı yayınlayabilmek artık çağımızın en önemli nimetlerinden biri. Bunu yapabilen ve avucunuzun içinde kaybolan bir ürün satışa çıkmaya hazırlanıyor

360 derece çekim yapabilen kameralar konusunda bir çok alternatifimiz bulunuyordu ancak ‘en küçük’ sınıfına sokabileceğimiz bir ayrımı bugüne kadar yapamıyorduk. Indiegogo üzerinden destek toplayan bu ürün, en minik 360 derece çekim yapabilen kamerası olarak sunulmaya başladı.

Nico360 adını verdikleri ürün iki adet lensi sayesinde 360 derece çekim yapabilme özelliğini kazanıyor. Ürünün özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse, 32 megapiksel kamerası bulunan bu ufaklığın 30p‘de 2560×1440 pikselde video kaydı yapabildiğini, herhangi bir kılıfı olmadan suya dayanıklı olduğunu ve dahili hafızasının 32 GB olduğunu da belirtelim.

 Bunu da Oku: iPhone ile 360 Derece Çekim Yapan Kamera Geliyor

Sanal gerçeklik başlıkları için içerik üretebilen Nico360‘ın görüntü sabitleme özelliği sayesinde titreşimi engellediği, Wi-Fi ve Bluetooth özellikleri sayesinde canlı yayın yapabilmeye imkan sağladığını ifade edelim.

Ürünün boyutu 46x46x28 mm olarak belirlenmiş. iOS, Android ve Windows ile tam uyumlu olarak çalışabilen Nico360 1400 mAh pilini de bünyesinde barındırıyor. Ürünün ayrıca ufak sabitlemeler yapabilmek için minik aksesuarlarının da olacağını belirtelim.

Yukarıda da yazdığımız gibi Indiegogo üzerinden aradığı desteği bulan bir ürün olan Nico360‘ın Eylül ayında satışa çıkması planlanıyor. Ürün için belirlenen satış fiyatı ise boyutuna göre pek de az sayılmaz. 200 dolar fiyatı bulunan Nico360‘ın anlaşmalı kargo şirketleriyle Türkiye’ye gelmesi de olanaklı olacak.

Etiketler 360 derece kamera

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.