LG’nin Her Şeyi Yapan Aksiyon Kamerasının Fiyatı Belli Oldu

Akıllı telefonlara bağımlı olmadan canlı yayın yapabilen bir aksiyon kamerası arayanlara cevap LG ile geliyor.

Geçtiğimiz aylarda sizler için detaylı tanıtımını yazdığımız LG Action Cam LTE‘nin satış etiketi belli oldu.

Bir aksiyon kamerasından bekleyebileceğiniz tüm özellikleri içerisinde barındıran LG’nin Action Cam LTE’si ilk olarak Güney Kore’de son kullanıcı ile buluşacak. Ürünün fiyatının 350 dolar‘dan piyasaya çıkacağı belli oldu. Ürünün marifetleri o kadar geniş kapsamlı ki, sizlere kısaca yazmaya çalışalım.

Bunu da Oku: Yeni Giyilebilir Aksiyon Kamerası Graava Duyuruldu!

Öncelikle özelliklerini yazalım. 12.3 megapiksel çözünürlük sağlayan kamera 720p’de 120 fps, 60 fps’de Full HS, 30 fps’de 4K video kayıt imkanı sağlayabiliyor. Önceden belirlenen sitelere canlı yayın yapabilmek için ise 720p görüntü kalitesi elde edebiliyorsunuz.

Jiroskop, ivmeölçer, Bluetooth 4.1 ve Wi-Fi teknolojisini bünyesinde barındıran üründe LTE modem bulunuyor ve bu da canlı yayın yapmanısı sağlıyor. İçinde bir PC gibi işlemcisi, 2 GB RAM’i, 4GB işletim sistemi hafızası, 1400 mAh bataryası bulunan ürün ayrıca GPS özelliğine de sahip.

lg-action-camera-hand

LG Action Cam LTE için sunulan hafıza da oldukça yeterli. 2 terabyte’a kadar microSD kart desteği veren ürünü uzaktan kontrol edilebilen kablosuz bir güvenlik kamerası olarak da kullanabilmeniz mümkün…

Ürünün tüm dünyaya pazarlanmaya başlanacağı tarih ise şimdilik bilinmiyor. Güney Kore’de başlayacak olan satışların büyük ilgi çekmesi ve kısa sürede tüm dünyada satışa çıkması beklenen ürünün ayrıca suyun 1 metre altına kadar 30 dakika çekim yapabildiği de ifade ediliyor.

lg-action-camera-lens

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.