iPhone ile 360 Derece Çekim Yapan Kamera Geliyor

360 derece açıyla çekilen görüntülen son yılların en çok ilgi çeken teknoloji trendlerinden…  360 derece çekim yapabilen bu aksesuar 31 Temmuz’da çıkıyor.

Sanal gerçeklik yavaş yavaş cebimize girmeye de başladı. Sanal gerçeklik başlıkları ile dünyaya cebimizden çektiğimiz görüntülerle 360 derece açıyla bakabilmemiz de artık mümkün olacak. Bunun için geliştirilen basit bir aparat sayesinde telefonda çekilen görüntü 360 derece olacak ve sanal gerçeklik için tam uygun olacak.

iPhone‘lar için özel olarak tasarlanan aksesuar büyük ilgi çekmeye başladı. Insta360 Nano adını taşıyan aksesuarın çalışma prensibi de aslında gayet basit. Üzerinde bulunan 2 adet balık gözü 210 derecelik lensler sayesinde 360 derece video veya fotoğraf kareleri yakalamak mümkün olacak.

Basit bir mantıkla ve tam olarak amaca hizmet eden yapısıyla dikkat çeken ürünün biraz da özelliklerinden bahsedelim. Öncelikle bağımsız olarak çalışabilen, yani iPhone’un hafızasına da ihtiyaç duymayan Insta360 Nano 800 mAh kapasiteli pille harici olarak da çalıştırılabiliyor. Buna ek olarak üzerinde 8 megapiksellik Sony CMOS sensör bulunan kamera 3040 x 1520 piksel çözünürlükle çekimler gerçekleştirebiliyor. 30 FPS‘lik video kaydı da yapabilen kamera ile iPhone üzerinden direkt sosyal ağlarla paylaşım imkanınız da olabiliyor.

Bunu da Oku: Facebook 360 Vidoları Emojileri Kondurabileceksiniz

360 derece canlı yayın desteğini de kullanıcısına sonuna kadar veren Insta360 Nano‘nun kendisine ait bir microSD kartı da bulunuyor. Sanal gerçeklik başlıkları ile birlikte tam uyumlu şekilde kullanabildiğiniz Insta360 Nano‘nun ağırlığının ise sadece 72 gram olduğunu söyleyelim.

Gelelim fiyatına. 360 derece çekim yapabildiğiniz bu çok kullanışlı kamera ilk olarak İngiltere’de satışa sunulacak. 220 sterlin olarak belirlenen fiyatı ilk bakışta çok olarak gelse de bir çok konuda sizi masraftan kurtaracağı için yeterli olarak görülebilir. Ürünün Türkiye’ye geliş tarihi belirsiz ancak kargo yoluyla ürünü Türkiye’ye getirtmek mümkün olacak.

Üstteki videoda detayları izleyebilirsiniz…

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.