Casio’dan 360 Derece Aksiyon Kamerası Geliyor

Kameralarına alışık olmadığımız Casio, hem 360 derece çekim yapabilen, hem de aksiyon kamerası olarak kullanılabilen yeni kamerasını duyurdu.

Japon teknoloji devi Casio yeni teknolojiye uyum sağlamaya başladı. Casio akıllı saat denemelerinin ardından bu kez 360 derece aksiyon kamerası projesini kamuoyu ile paylaştı.

Ayrılabilir lense sahip 360 derece aksiyon kamerası Exilim EX-F200 adı verilen bu kamera aslında Casio’nun var olan bir modelinin yerini alıyor. EX-F100 modelinin CES 2016‘da tanıtılmasının ardından bir çok kesim bu kameralara yoğun ilgi göstermiş ve o modelin ardından Casio ürünü daha da geliştirme kararı almıştı.

Ürünün en farklı özelliklerinden birisi farklı kullanım şekilleri. Selfie çekimi için dahi farklı bir tutuşta çekiminizi yapabileceğiniz kamerada Bluetooth, Wi-Fi‘nin yanı sıra dokunmatik ekranlı ve vizör de bulunuyor.

Bunu da Oku: İşte, Android Wear’ın Kilometre Taşları!

Ürünün diğer özelliklerine gelince, 4K video kaydı, ekstra lens ünitesiyle 180 derece çekim 3888×3888 ve 360 derece ise 7456×1864 piksel çözünürlükle çekimlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca ürüne farklı aparatlar da ekleyebilmenin mümkün olacağı belirtiliyor.

Belirli bir sınıra kadar suya, soğuk hava koşullarına ve 1.3 metre yükseklikten düşmeye dayanıklı olduğu belirtilen Casio Exilim EX-F200 hem aksiyon kameraları hem de 360 derece kameralar piyasasına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Öte yandan Casio Exilim EX-F200′ün çektiği 360 derece görüntüleri sanal gerçeklik başlığında da izleyebilmeniz mümkün olacak.

Ürünün Casio tarafından açıklanan piyasaya sürülme tarihi Eylül ayı olarak değerlendiriliyor ancak Ekim ayında da ürünün raflardaki yerini alacağını duyabiliriz. En azından 2016 yılı içerisinde bu kameranın piyasaya sürüleceği kesinlik kazanmış durumda.

Casio Exilim EX-F200‘ün satış fiyatı ile ilgili ise henüz bir açıklama ise yapılmadı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.