Samsung GR VR Satışa Sunuldu!

Samsun’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR Amerika’da satışa sunuldu. 200 dolardan alıcı bekleyecek olan Gear VR henüz beta aşamasında.

Samsung, Oculus ortaklığı ile geliştirdiği ve Eylül ayında tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR için çıkış tarihi olarak Aralık ayını göstermişti. Samsung verdiği tarih için herhangi bir erteleme yapmadı ve ürün 200 dolarlık fiyat etiketi ile Amerika‘da satışa sunuldu. Sadece Samsung Galaxy Note 4 ile çalışan Gear VR akıllı gözlük, beta versiyon olarak Innovator Edition ismi ile satışa sunulurken ilk satış yeri ise Amerikalı operatör AT&T oldu.

Samsung GR Vear’ı Tanıttı!

Samsung, Gear VR‘ı satışa sunmanın yanında ürün için geliştirilen Milk VR isimli içerik servisini de tanıttı. Tanıtılan bu servis müzik, aksiyon ve spor videoları içeren bir içerik servisi olarak görev yapacak ve dileyen kullanıcılar buradan istediği içeriği seçerek Gear VR üzerinden seyredebilecek. Gear VR aynı zamanda Oculus‘un içerik platformu ile de bağlantıda olup yine kullanıcılar buradan cihaza uygun özel içerikler ve uygulamalar bulabilecek.

Samsung Gear VR Aralık’ta Satışta

Samsung Gear VR ile neredeyse aynı zamanda tanıtılan Carl Zeiss ve Archos sanal gerçeklik gözlükleri şuan için Gear VR fiyatından daha ucuz. Bakalım Gear VR beta aşamasını atladıktan sonra fiyatında da bir oynama yapılacakmı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.