Microsoft, Akıllı Bilekliği Band’i ve Sağlık Uygulaması Health’i Tanıttı!

Teknoloji devi Microsoft ilk giyilebilir teknoloji ürünü olan akıllı bilekliği Band’i ve bulut tabanlı sağlık uygulaması Health’i tanıttı. İşte, Microfot Band ve Health’in detayları.

Giyilebilir teknolojiler için ilk adımını atan Microsoft dün itibari bir akıllı bileklik ve buna bağlı olarak çalışacak ve aynı zamanda bulut tabanlı bir sağlık uygulaması tanıttı. Microsoft’un akıllı bilekliği Microsoft Band ismini alırken sağlık uygulaması ise Microsoft Health isiminde.

Microsft’un Akıllı Saati Detaylanıyor

Microsoft Band

Microsoft cephesinden giyilebilir teknolojiler için ilk olarak akıllı saat haberleri gelse de firmanın bu alandaki ilk ürünü Band isimli bu akıllı bileklik oldu. Bir aktivitie takipçisi olan Microsoft Band, atılan adımı, gidilen mesafeyi ve yakılan kaloriyi ölçmesinin yanında kalp atışını ve uyku alışkanlıklarını da kontrol edebiliyor.

Üzerinde dahili GPS barındıran Microsoft Band, aktiviteler için yol haritaları, geçilen yerler ve konum gibi bilgileri gösterebiliyor. 10 farklı sensör ile kullanıcısına tüm bu bilgileri aktaran Microsoft Band, güneş ışığı sensörü, vücut sıcaklığı sensörü ve elektrikli cilt sensörü gibi sensörler ile diğer akıllı bilekliklerden ayrılıyor. Yapılan tüm aktiviteleri durma ve dinlenme de dahil olmak üzere kayıt altına alan Microsoft Band, 48 saatlik bir batarya ömrüne sahip.

microsoft band akıllı bileklik

320 x 102 piksel çözünürlüğe sahip ekranı sayesinde akıllı telefonlardan gelen bildirimleri de gösterebilen Microsoft Band, gelen aramaları ve mesajları, sosyal ağ ve takvim bildirimlerini ve e-posta ön izlemesi gibi bildirimleri kullanıcısına sunuyor. Sesli asistan olarak Cortana ile çalışan Microsoft Band, Windows Phone‘un yanında iOS ve Android cihazlarla da entegre bir şekilde kullanılabiliyor. Dün itibari ile satışa sunulan ürünün fiyatı ise 199 dolar. 

Microsoft Health

Micsoroft’un akıllı bilekliği Band ile birlikte çalışacak şekilde geliştirdiği sağlık uygulaması Health, Apple HealthKit ve Google Fit ile şimdiden rakip. Neredeyse tüm cihazlara ve platformlara açık bir şekilde tasarlanan Health sağlık uygulaması RunKeeper ve MyFitnessPal gibi üçüncü parti uygulamalar ile çalışabiliyorken Jawbone gibi giyilebilir teknoloji ürünlerine de destek veriyor.

Android için Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı!

microsft health sağlık uygulaması

Microsoft sağlık uygulaması Health için de platform farketmiyor ve iOS ve Android gibi sistemlerde çalışabiliyor. Bu bakımdan hem akıllı bilekliği hem de sağlık uygulaması ile kapılarını sadece Windows Phone‘a değil tüm kullanıcılara açan Microsoft rakiplerinin bir adım önünde gibi duruyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.