Hızı Sevenler için Akıllı Bileklik, Uno Noteband

Hızlı okumak ve okuma hızını geliştirmek isteyenler Uno Noteband akıllı bileklik tam size göre, neden mi? Bu akıllı bileklik gelen bildirimlerin tamamının hızlı bir şekilde okunmasını sağlıyor. 

Indiegogo üzerinde fon toplayarak hayata geçirilmeye çalışılan giyilebilir teknoloji girişimlerinden biri olan Uno Noteband, akıllı bileklik kategorisinde görülen en farklı ürünlerden biri. Ürünü farklı kılan özelliği gelen bildirimleri kullanıcısına çok hızlı bir şekilde sunması. Hız ibaresinden kasıt ise bildirim geldi ürün ekranına düştü şeklinde değil, gelen bildirimlerin kelime kelime hızlı bir şekilde geçmesi.

Uno Noteband akıllı bilekliğin hızlı okuma sisteminin arkasında yatan teknoloji ise Spritz isimli bir hızlı okuma teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde Uno Noteband kullanıcıları gelen bildirimleri istedikleri hıza göre dakikada 250 ile 1000 kelime arasında değişim yaparak okuyabiliyor. Uno Noteband’in bildirimleri okuma hızı ise Spritz’in akıllı telefon uygulamaları üzerinden kontrol edilebiliyor.

uno noteband

Uno Noteband hızlı okuma sisteminin yanında bir akıllı bileklikten beklenen tüm özellikleri de kullanıcısına sunuyor. Atılan adım sayısı, yakılan kalori ve gidilen mesafe gibi bilgileri takip edebilen akıllı bileklik kendi uygulamasının dışında Apple Health ve Google Fit uygulamaları ile de entegre bir şekilde çalışabiliyor.

Bunların dışında akıllı telefonlardan arama ve mesaj haberi verebilen akıllı bileklik aynı zamanda Twitter, Facebook, Google takvim ve e-posta gibi uygulamaların bildirimlerini de gösterebiliyor. Uno Noteband şaşırtıcı olarak Xbox, PlayStation ve Steam gibi oyun merkezlerinden gelen bildirimleri de yine OLED ekranı üzerinden gösterebiliyor.

Uno Noteband Indiegogo üzerinden neredeyse istediği fonu yakalamış durumda. 59 dolardan satışa sunulan ürünler ise tükenmiş. Şuan için ürünün en düşük fiyatı 69 dolar olarak gözüküyor ancak ürünün normal olarak satışa sunulmasında bu fiyatın 129 dolar olacağı belirtiliyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.