En Çok Satan Akıllı Saat Markası Açıklandı

Akıllı saatlerin 2016’nın ilk çeyreğindeki satış rakamları değerlendirildi. Pazarın lideri tahmin ettiğiniz gibi Apple…

Bilindiği gibi akıllı saat pazarındaki satış rakamları Apple tarafından açıklanmıyor. Yani Apple Watch‘un resmi satış rakamını kimse bilmiyor. Yayınlanan yeni rapora göre Apple Watch pazarın en çok satanı konumunda.

Strategy Analytics’in raporuna göre 2016’nın ilk çeyreğinde toplam satılan akıllı saat adedi 4,2 milyon seviyesinde. Apple’ın bu rakam içindeki payı ise 2,2’ye denk geliyor ve bu gerçekten yüksek bir rakam.

Apple’ın takipçisi yine akıllı telefon pazarında olduğu gibi Samsung ve onların 2016’nın ilk çeyreğindeki satış adedi 0,6 milyon seviyesinde. Diğer tüm akıllı saatlerin satış adedi ise 1.4 milyon civarında görünüyor.

2015 ile 2016’nın ilk çeyrekleri kıyaslandığında ise korkutucu rakamlar ortaya çıkıyor. 2015’in ilk çeyreğinde 1,3 milyon olan satış adedi, 2016’nın ilk çeyreğinde 4,2 milyona çıkmış durumda. Apple’ın yüzde 52,4 pazar payı ile başı çektiği sektörde Samsung’un pazar payı ise 14,3 seviyesinde. Apple’ın daha büyük rakamlar hedeflediği bilinirken yine de pazar lideri olması hedeflerini gerçekleştirmesine neden oluyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.