Fitbit Coin ile Güçleniyor

Giyilebilir teknoloji devi Fitbit ve Coin güçlerini birleştirdi. Yeni Fitbit ürünleri  mobil ödeme ile geliyor!!!

Çeşitli giyilebilir cihazları ile bilinen Amerikan Fitbit firması, finansal teknoloji şirketi Coin’i satın aldığını duyurdu. Fitbit, Coin firmasının ürünü olan Coin 2.0 ‘ı devam ettirmeyeceği gibi 2016 yol haritası içerisinde mobil ödeme sisteminin giyilebilir cihazlara eklenmeyeceğini belirtti. Coin tarafından yapılan açıklamaya göre ise kullanıcılar Coin 2.0 ’ı cihazın ömrü dolana kadar kullanabilecekler.

Bunu da Oku : Fitbit Blaze ve Fitbit Alta 1 Milyonu Geçti

Fitbit’ in CEO su James Park söz konusu birleşmeyi şu şekilde açıkladı. “ İnsanların sağlık ve spor alanında amaçlarına ulaşabilmeleri için motive edici cihazlar yapmaya odaklandık. Coin mobil ödeme çözümlerinde yenilikçi bir anahtar olmuştur. Coin’in ödeme teknolojisi ile Fitbit’ in ürünleri insanların hayatının kaçınılmaz bir parçası olacaktır.”

asd

Her ne kadar içinde bulunduğumuz sene içerisinde mobil ödeme sistemi Fitbit ürünlerinde görülmeyecek olsa da önümüzdeki sene içerisinde NFC ödeme çözümleri ile Fitbit ürünlerini görüyor olacağız.

Haberimizin başında verilen video ile Coin 2.0 hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Erman Elmalı

Yurt Dışı alışveriş üstadı olan Erman yeni ürünler kadar kıyıda köşede kalmış teknoloji ürünlerinin de bağımlısı. Giyilebilir ürünlere ayrı bir ilgisi var, Bilgisayar Mühendisi adayı.

2 comments

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.