Fitbit İki Yeni Ürünle Geliyor

Giyilebilir teknoloji firmalarının en üretken markalarından Fitbit, iki yeni giyilebilir teknoloji cihazı çıkaracağını açıkladı.

Giyilebilir teknoloji firmalarının öncülerinden Fitbit, geçtiğimiz gün yeni iki giyilebilr teknoloji ürünü ile birlikte satış rakamlarını kamuoyu ile paylaşarak adını duyurdu.

Fitbit‘ten yapılan açıklamada iki yeni giyilebilir cihazını duyurduğu tanıtımında ürünlerişn yılbaşına yakın bir zamanda son kullanıcıya duyurulacağı açıklandı. Geçen yıl üç yeni cihaz çıkaran firma şimdi de Alta ve Blaze isimli iki cihaz çıkaran Fitbit‘in yılbaşında yeni bir ürünü daha piyasaya sürüleceği belirtildi.

Bu sene çıkacak olan iki cihazın orta ve düşük gelirli kullanıcılara yönelik olacağı da belirtilirken bu gelişme de sadece fiyatı nedeniyle kaliteli akıllı saatlere yönelmeyenlere yeni bir deneyim şansı verecek. Bu yıl Flex ve Charge isimlerinin patentini aldığı belirtilen ürünlerin isimlerinin de bunlar olacağı şimdiden tahmin ediliyor.

Bunu da Oku: Fitbit Coin ile Güçleniyor

Fitbit bilindiği gibi aksiyon takipçisi ve akıllı bileklik formlarında çıkardığı ürünlerle adından söz ettirmişti. Giyilebilir teknoloji firmalarının en üretkenlerinden biri olan Fitbit bu hamlesiyle çalışkanlığını da bir kez daha göstermiş oldu.

simple.b-cssdisabled-jpg.hbe6942f9cb46d759a33b1c6e4e19cd7a

Fitbit ile ilgili bir başka gelişme de gelirleriyle ilgili oldu. Firma Yılık ilk 3 aylık döneminde 587 milyon dolarlık bir gelir elde ettiklerini açıklayan firma kullanıcılarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Geçen yılki rakamın 400 milyon dolar civarında olduğu düşünülürse firmanın kaydettiği yükseliş ivmesi kaydadeğer görülüyor.

Ürün artışları bu rakamların ardından geçen seneye göre yüzde 27 artarak 4.5 milyon adet üründen 5.7 milyon adete çıktığı da paylaşılan bilgiler arasında yer aldı.

fitbitalta

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.