Pebble’ın Yeni Oyuncağı Core Neyin Nesi?

Giyilebilir teknoloji markası Pebble, yeni akıllı saat modelleri Pebble 2 ve Time 2 ile birlikte bir de Core isimli yeni bir giyilebilir ürün tanıttı. İşte, ürünün detayları.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile yeni akıllı saat modelleri Pebble 2 ve Pebble Time 2‘yi duyuran Pebble markası bu ürünler ile birlikte sürpriz bir şekilde yeni bir giyilebilir ürün daha duyurdu. Pebble Core isimli bu yeni ürün akıllı telefondan bağımsız bir şekilde çalışabiliyor.

Bunu da Oku : Pebble’dan İki Yeni Model ve Fiyatları!

Koşucular ve hackerlar için

Pebble yapmış olduğu duyuru da Core cihazı için tek cihaz, iki hikaye sloganı altında koşucular için ve hackerlar için şeklinde iki kullanım alanı açıkladı. Bu açıklama ile ürünün iki farklı kullanım alanı varmış gibi gözükse de aslında özelliklerin hepsi ortak. Ürün ufak boyutlarına rağmen yapabildikleri ile geliştiricilere oldukça geniş bir alan sunuyor. Bu da Pebble‘ın bahsettiği hackerlar için ksımını oluşturuyor.

Pebble Core teknik özellikleri

pebbelc ore özellikler

Pebble Core ufak boyutlu olmasına rağmen birçok özelliğe sahip. Bu özellikler arasında üzerinde bulunan GPS sayesinde lokasyon gösterimi, lokasyon takibi ve mesafe gibi bilgiler, lokasyona göre acil durum mesajı, en çok beğenilen ve kullanılan fitness uygulamaları ile eşleşebilme, Spotify üzerinden müzik akışı, Pebble akıllı saatler ile eşleşme ve bilgi paylaşımı, 3G, Bluetooth, Wi-Fi, 4GB depolama alanı ve Android tabanlı işletim sistemi gibi özellikler yer alıyor. Tüm bu özellikler koşucular için sınıfına ait.

Hackerlar için kısmında ise Pebble Core, ek donanım ekleyebilme, kolay SDK erişimi ve kullanımı ve iki adet programlanabilir buton sunuyor. Bu özellikler ise geliştiriciler sayesinde Pebble Core‘u daha kişisel ve daha işlevsel hale getirebilecek.

Fiyatı ve çıkış tarihi

pebble core fiyat

Spor kullanımında giyilebilir bir ürün hacker kullanımında ise IoT ürünü olan Pebble Core’un aktivite takibinden ev ışıklarını açma kapatmaya, hayvan takibinden otomobil kapılarını kilitmeye kadar birçok kullanım alanı bulunuyor.

Standart fiyatı 99 dolar olan Pebble Core şuan Kickstarter üzerinden 69 dolar karşılığında alınabiliyor. Ürünün teslim tarihi ise 2017 yılının Ocak ayı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.