Fitbit iOS 8 Sağlık Uygulamalarına Entegre Olmayacak!

Aktivite takipçisi ve spor bileklikleri ile popüler olan Fitbit, Apple’ın iOS 8 sağlık uygulamaları ile kullanıcı verilerini depoladığı için Fitbit bilekliklerin bu uygulamalara entegre olmayacağını açıkladı. 

Spor bileklikleri ile kullanıcılarının aktivitelerini takip eden Fitbit bileklikler yapabildikleri ve güvenilirliği bakımdan ön plana çıktı. Bu yüzden akıllı bileklikler arasında kendine sağlam bir yer edinen Fitbit, iOS 8 kullanıcıları için fayda gibi görülecek bir özelliği istemediğini açıkladı. Sebebi ise gizlilik.

Fitbit forumları üzerinden gelen,” iOS 8 ile gelen sağlık uygulamalarına Fitbit bileklikler entegre edilecek mi?” sorusu Fitbit’in bu konu hakkında ki düşüncelerini ortaya çıkardı. Soruyu cevaplayan Fitbit CEO’su James Park, Fitbit’in kullanıcılar için sürekli yenilikler peşinde koştuğunu ve bunu da gizlilik ve veri güvenliği çerçevesinde yaptığını belirtirken iOS 8 sağlık uygulamalarının kullanıcıların aktivitelerini depoladığının altını çizdi.

Bu yüzden Fitbit olarak iOS 8 uygulamalarına herhangi bir entegre planlarının henüz olmadığını söyleyen Park, böyle bir entegrenin aynı zamanda çoklu platforma hitap eden Fitbit‘in iOS 8 kullanıcılarına bir ayrıcalık doğuracağını bildikleri için şuan üzerinde çalışmadıklarını belirtti.

Dışarıdan bakıldığı zaman Fitbit‘in iOS 8 entegresinin olmaması bir eksiklik gibi gözükse de Fitbit’in düşündüğü strateji gayet mantıklı görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Fitbit’in fikri değişecek mi.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.