Apple Fitbit’in Fişini Çekiyor!

Apple’ın Fitbit markası taşıyan ürünlerin satışının durduracağına ve bu ürünleri mağazalarından kaldıracağına dair iddialar ortaya atıldı. İddianın nedeni ise bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde popüler giyilebilir teknoloji firmalarından Fitbit, ürünlerinin iOS 8‘in sağlık uygulamalarına entegre edilmeyeceğini açıklamıştı. Firma neden olarak ise Apple‘ın bu uygulamalar ile kullanıcıların aktivitelerini depoladığını ve kendileri için önemli olanın kullanıcı gizliliği olduğunu belirtmişti.

Fitbit iOS 8 Sağlık Uygulamalarına Entegre Olmayacak

Bugün ise Apple cephesinden Apple‘ın mağazalarından Fitbit‘in akıllı saat ve akıllı bileklik gibi ürünlerini kaldıracağına ve satmayacağına dair haberler gelmeye başladı. Bir iddia olarak dolaşan bu haberin nedeni olarak ise Apple‘ın kısa zamanda bu pazara gireceği ürünü Apple Watch olarak gösterildi.

Apple‘ın, fitnes takipçisi pazar payının yüzde 70‘ni elinde bulunduran Fitbit‘i bir tehdit olarak görüp mağazalarından kaldırma isteği gerçek olabilir ancak Fitbit‘in Apple’a karşı tavrı da Apple‘ın bu şekilde Fitbit‘e bir ceza niteliğinde bir hareketi olarak algılanabilir.

Habere dair Apple‘dan henüz bir açıklama gelmese de Apple’ın Fitbit’i mağazalarından kaldırması firmayı çok etkileyecek gibi gözükmüyor; firma hali hazırda Best Buy, Amazon ve Walmart‘ın da dahil olduğu 37 binden fazla mağazada hala satılıyor.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.