Fitbit Surge ve Charge HR Otomatik Takip Özelliği ile Güncellendi!

Fitbit, süper akıllı saat olarak adlandırdığı Surge ve akıllı bilekliği Charge HR’ı aktivite takip ve nabız ölçerde olmak üzere iki yeni özellikle güncellediğini duyurdu.

Süper akıllı saat olarak adlandırdığı Fitbit Surge‘ü ve en üst donanımlı akıllı bilekliği Fitbit Charge HR‘ı geçtiğimiz Ocak ayında beraber satışa sunan Fitbit, iki ürününü de güncellediğini duyurdu. Yapılan güncelleme ürünlere iki yeni özellik getiriyor.

Bunu da Oku : Fitbit Surge Hakkınde Her Şey!

Fitbit’in Surge ve Charge HR‘a getirdiği bu iki yeni özelliğin ilki SmartTrack isminde ve ürünlerin aktivite takip özelliğini ilgilendiriyor. Firmanın yaptığı açıklamaya göre bu özellik sayesinde ürünler, kullanıcısı yürüme, koşma, bisiklet ve benzeri aktivitelere başladığında yapılan aktiviteye göre takip özelliğini otomatik olarak açabilecek. Yani kullanıcılar SmartTrack özelliği sayesinde önce akıllı saati ya da akıllı bilekliği ayarlamak yerine direk olarak aktiviteye başlayabilecek ve ürünler aktivite takip özelliğini kendisi açacak.

Güncelleme ile gelen diğer özellik olan PurePulse ise ürünlerin nabız ölçer özelliğini güçlendirirken egzersiz ve çoklu spor modlarında devreye girerek nabız ölçümlerinde daha derin ve hassas ölçümler yapılmasını sağlayacak. Bu da kullanıcıların yaptıkları egzersizlerin durumuna göre nabız ölçerin kendisini ayarlamasını sağlayacak ve daha kullanışlı bir hale getirecek.

Bunu da Oku : Apple Watch, Fitbit’i Etkilemedi!

SmartTrack ve PurePulse özellikleri ile birlikte mobil uygulamalarda da bir güncelleme yapacağını belirten Fitbit, uygulamalara haftalık egzersiz takip modunu ekleyecek. Bununla birlikte kullanıcıları etkinliklere daha fazla teşvik edecek olan Fitbit, kullanıcıları egzersizlerde amaçlarına ulaşmaları için zorlayacak.

Yapılan tüm güncelleme iOS ve Windows Phone cephesinde kullanımdayken Android için henüz aktif değil. Yapılan güncelleme ufak bir gecikme ile önümüzdeki günlerde de Android‘e gelecek.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.